Chcete trvalé štěstí a sebehodnotu?

Titulek s tímto názvem může, na první pohled, působit naivně. Ale já zkrátka mám vyzkoušený návod a chci ho předat i vám.

I já, když jsem před lety přemýšlela nad tím, co to je vlastně to trvalé štěstí…jsem nejprve kroutila sama nad sebou hlavou.

Moje ,,logické“ myšlenky mi okamžitě říkaly, že:

  • žádné trvalé štěstí neexistuje
  • i bohatí lidé, co mají úplně všechno nejsou všichni šťastni
  • štěstí si nejde pořídit jako housky v obchodě
  • vzdej to, protože najít tento stav je prostě nemožné
  • nemáš na to, je tolik lidí, kteří jsou lepší (hodnotnější, chytřejší…dosaďte si, co chcete)

sebehodnota strach

Pevně věřím, že až dočtete tento článek, začnete okamžitě a bez odkladu měnit svůj život. 

Možná jste i vy celý dosavadní život jako zajatci na ruském kole, i když o tom nevíte. I já taková byla.

Možná se honíte pořád dokola za chimérou dokonalosti?

Nesnažíte se snad dosáhnout konkrétní úrovně úspěchu a chovat se podle určitých norem proto, abyste za něco v očích svých i ostatních stáli?

Já to tak roky měla. Pořád jsem se za něčím honila a žila v iluzi, že až té mety dosáhnu, bude mi lépe. Nebylo. Tudíž jsme si vytyčila další metu a další… Kromě toho jsem dělala spoustu chyb a neustále o sobě pochybovala.

Jenže potom jsem se vrátila z Mnichova, z úžasné přednášky a už nikdy nic nebylo jako dřív.

Jenže dokonalost neexistuje. Vtipné na tom je, že to je jen relativní pojem, který bereme za fakt. To, co jeden považuje za dokonalé, je pro druhého sotva k pozastavení a třetímu připadá úplně mimo.

Je to celé pouze věc názoru jednotlivců a co člověk, to názor. Je to ještě maličko složitější a nebo úplně geniálně jednodušší?

sebehodnota co dál

Dokonalé není nic, kromě všeho.

Tato věta mi před lety zásadně změnila životní náhled. A následně i celý život. Jak je to možné?

To, proč se za iluzí dokonalosti honíme, jsou naše vžitá přesvědčení. Je nutné pochopit, že naše vlastní hodnota tuto honičku o mnoho času předchází.

Hodnotu získáváme již narozením. Jediné, co se mění je to, jak ji vnímáme. Nevěříte mi?

Podívejte se na oblohu na slunce. Někdy vidíte jeho záření, někdy je za mrakem a někdy není vidět vůbec. A teď si položte otázku…

sebehodnota slunce

Kdybyste nevěděli, že tam někde je, co byste si mysleli? Že mizí? Že pokaždé vznikne nové? Rozpouští se v prach každý den, kdy ho nevidíte?

Přesně tak to máme s naší sebehodnotou. Je v nás pořád, vždycky byla. Mění se pouze vědomí této hodnoty.

Už naše existence = hodnota, cena.

Vědomí a cítění této reality a naše potvrzování této pravdy nám neustále říká, že máme nezpochybnitelnou a trvalou cenu.

Co to pro nás znamená?

Všechny naše negativní pocity týkající se ponížení, nedůstojnosti, sebezneuctění nebo jiné životní omyly vycházejí z teze, že můžeme svou cenu a sebehodnotu ztratit. Jenže to je lež.

sebehodnota síla

A ano, mnoha lidem se hodí k tomu, aby se pokusili ničit váš život, podkopávat vaše přesvědčení o vás samých nebo se snažili vám vnutit fakt, že nějakým konkrétním jednáním, můžou snížit vaší cenu.

Jenže, to je nesmysl. Svou cenu máte jasně danou již před jakýmkoliv jednáním, úplně na začátku, hned po narození.

Je to zlomové zjištění. Proč?

Jste naprosto dokonalí, přesně tak, jak nyní jste. Jako každý list na stromě, kapka vody nebo molekula vzduchu. A máte obrovskou výhodu.

smích emoce

Můžete svou cenu využít prospěšně přesně tak, jak jen chcete.

Bez klamného pocitu, že ji můžete nějakým životním karambolem nebo omylem snížit!

Mnoho z nás si opravdu myslí, že když změní okolnosti ve svém dosavadním způsobu života, změní se i to, co cítíme.

Proto se honíme neustále za něčím lepším a ,,dokonalejším“ a chceme zhubnout, přestěhovat se do lepšího bytu, pořídit si větší byt, získat lepší pozici v práci, dostat lepší byt nebo vydělat balík peněz.

Opravdu jsme přesvědčení, v našem omezeném zorném úhlu, že naplněním nějaké naší tužby nebo zadaného cíle, obdržíme lepší pocity. Možná na okamžik ano, ale potom zmizí a nám zůstane akorát podivný pocit úzkosti na hrudi.

A budeme si pokládat otázku: ,, Proč, když jsem tolik obětoval, abych to měl, se cítím ještě hůř?“.

Vtipné je, že následně většinou zhodnotíme, že musíme dokázat ještě víc a nasedneme na naše ruské kolo s novým vytyčeným cílem v kapse. A už se vozíme…

sebehodnota ruské kolo

Povím vám jedno důležité tajemství.

Pamatujme si, emoce a pocity jsou výkonným zážehovým motorem našeho uskutečňování.

sebehodnota změna

▶️▶️▶️To znamená, že to co chcete MUSÍTE NAPŘED CÍTIT.

Co to znamená?

Vaše citové rozpoložení bude mít vždycky zásadní vliv na to, co se ve vašem životě stane. Jednotlivé kroky, které děláte, když jste v sevření strachu vás vždy zavedou úplně na jinou cestu, než rozhodnutí a činy, které uděláte, když se cítíte naplnění a šťastní.

Jak na to?

Pokládejte si každý den otázku: ,, Kdybych se mohl cítit přesně tak, jak bych chtěl, jak bych se cítil?“

Pokud pochopíte obrovský účinek tohoto hlavolamu, tento vesmírný zákon a budete každý den s upřímností na tuto otázku odpovídat a vzápětí vyvolené emoce vpustíte do svého podvědomí, změníte celý svůj život.

radost

Je to kouzlo, které funguje. Pamatujte si, že můžete změnit svůj život. Ještě mnohem dřív, než se změny zhmotní ve vaší pozemské realitě.

Kdo je Bára?

PS: Moje akademie štěstí otevírá brány již za pár dní. Podívat se můžete sem. Pokud řešíte v sobě neustálé obavy a strach z čehokoliv, co vás potká, tady najdete online program zdarma.

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů