Zákon přitažlivosti aneb Způsob, který funguje všem

Co to je zákon přitažlivosti ví poměrně dost lidí, část z nich zná i teorii, jak ho ve svém životě používat. Ale pořád je valná většina těch, kterým se to nedaří. Pokud nemáte s tímto zákonem ještě žádnou zkušenost, přečtěte si napřed můj článek tady.

Pokud totiž neustále něco opakujeme s mizerným výsledkem, samozřejmě nás to otráví a následuje velmi často stagnace a nedůvěra v naplnění záměru.

Toto není další článek o tom, jak musíte meditovat, vizualizovat, afirmovat a dělat mnoho nekonkrétních úkonů. Naopak. Předám vám vyzkoušený a prověřený návod, jak se co nejrychleji dobrat výsledku. Garantuji vám, že pokud to zkusíte, váš život se změní. Stačí pár týdnů a nestačíte se divit. A to platí i v případě, že jste nyní úplně na dně a máte pocit, že vám nepomůže už nic.

CO JE TO ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI

Zákon přitažlivosti je nejmocnějším zákonem ve vesmíru. Dal by se popsat větou: ,, Podobné přitahuje podobné“. Je v ní totiž vše. Zákon funguje pořád. Nezná oddechový čas. Pracuje ve vašem životě právě v tuto chvíli, též to dělal včera i předevčírem. Nemůžete to zastavit.

V každé minutě vašeho života vytváříte to, co budete žít za pár týdnů. Potíž je v tom, že většina lidí vytváří svůj životní scénář zcela nahodile. Neznají působení zákonu přitažlivosti a nevěří, že jde o zcela reálný a dnes již mnoha pokusy prokázaný fakt. A tak dál žijí v omylu, že jejich štěstí a naplněný život získají tvrdou dřinou, disciplínou a zařazením se do obvyklého procesu.

FUNGOVÁNÍ ZÁKONU PŘITAŽLIVOSTI

Pokud právě nyní žijete svůj život a nejste v něm spokojeni, můžete to změnit. Je zcela reálné si do života přitáhnout přesně to, co v něm chcete mít. Naše myšlenky a emoce jsou v tomto systému zcela zásadními nástroji. Podobné energie se vzájemně přitahují.

eeee1

Zákon přitažlivosti je v našem životě neustále přítomný. Během dne nebo v průběhu týdnů se nám dějí různé věci. Některé se nám líbí a některé ne. Pokud se chceme situacím, které nám způsobuje stres, bolest, úzkost nebo jiné negativní emoce vyhnout, můžeme. Začneme-li používat tento zákon zcela vědomě a podle principů, které fungují.

Pokud si myslíte, že teoretických znalostí již máte dost, zkuste si projít CESTU.

DOSTANETE TO, NA CO NASMĚRUJETE SVOU POZORNOST

Pokud budete zaměřovat svou pozornost na to, že nemáte peníze, nemůžete nijak výrazně svou finanční situaci zlepšit. Pokud budete s někým neustále probírat svou nemoc, nemůžete se uzdravit, právě naopak, zesílíte negativní účinky nemoci. A tak to funguje u všeho, co vás trápí.

Mohla bych tady psát podrobně o vibracích a frekvencích, které se vzájemně ovlivňují, ale není to v kontextu sdělení tohoto článku důležité. Důležité je pochopení a POUŽÍVÁNÍ zákonu přitažlivosti tak, abyste co nejrychleji viděli ve svém životě hmatatelné výsledky.

Ještě, než začneme, můžete se tady registrovat na webinář zdarma.

eeee2

Je všeobecně známo, že jsou důležité tři aspekty:

1, MYŠLENKY

To, jaké myšlenky si vybíráme a posilujeme, tzn. věnujeme jim soustředěnou pozornost, je zásadní pro vytváření naší reality.

2, EMOCE

Naše emoce si můžete představit jako naftu, kterou čerpáte do automobilu, aby mohl jet. Pokud jsou myšlenky o tom, CO SI PŘEJEME, tak emoce jsou PROSTŘEDKEM, KTERÝ TO DO NAŠEHO ŽIVOTA DOVEZE.

3, ČINY

Jsou dozvukem výše popsaného a jsou zásadní pro dosažení našich záměrů a cílů. Podle toho, na co myslíme (myšlenky) a podle toho, jak se cítíme (emoce), JEDNÁME.

CO SE ZDÁ LOGICKÉ, NEMUSÍ BÝT PROSPĚŠNÉ

Většinou nám přijde logické a přirozené, zabývat se tím, co nás aktuálně trápí. Typickou ukázkou je rozchod s partnerem. Pokud dojde k rozpadu vztahu, většinou následuje bolestná fáze. Hodiny a hodiny, celé dny nebo i týdny brečíme, trápíme se, prožíváme pocity osamění a prázdnoty. Slova přátel o tom, že to čas vyléčí a za pár dní bude situace lepší, nás nijak neuklidňují.

Většinou potom přijde den, kdy bolest opravdu ustupuje. U někoho po pár týdnech, u někoho po pár měsících a někdo potřebuje rok i déle. Dokážete si odpovědět na otázku: ,, CO BYLO PŘÍČINOU TOHO, ŽE BOLEST ODEZNĚLA?“

Zamyslete se. Takové jedno klišé je tvrzení, že čas vyléčí vše.

eeee3

Pokud by to tak bylo, neodezněla by bolest z rozchodu u všech opuštěných lidí zhruba po stejné době? Proč by se jeden trápil týden, druhý dva měsíce a třetí rok? Co je ten MOMENT, kdy se situace změní?

Odpovědí je zaměření se na prospěšnou myšlenku. Ve chvíli, kdy nás něco pohltí, úplně a zcela, přeladíme svou mysl a ta začne přitahovat další a další podobné (prospěšné) myšlenky.

Proto někomu pomůže nový nápad na podnikání, někomu seznámení se s někým novým a jinému týdenní pobyt na horách a meditování ve skupině podobných nadšenců. Jde o to, že VÁS NĚCO ZCELA POHLTÍ, zaměříte pozornost jinam a zcela zablokujete vstup neprospěšným myšlenkám, které jsou spojené s rozchodem.

A tento princip vás posléze posune někam dál, kde již pro negativní myšlenky není prostor. A takto to funguje naprosto se vším (finanční situace, dobré pracovní místo, zdraví…).

ZAMĚŘTE SE NA TO, PO ČEM TOUŽÍTE A NA TO OSTATNÍ SE VYKAŠLETE

Nyní se posuneme dál. Pokud opravdu chcete svůj život změnit, musíte se ztotožnit s tímto tvrzením:

,,To, co se mi dělo do dnešního dne, jsem vytvořil(a).“

Ano, v případě, že se potýkáte s vážnou nemocí nebo se topíte v dluzích, určitě nyní kroutíte hlavou a myslíte si, že by podobné skutečnosti vytvářel jenom blázen. Ale pozor. Nikdo neřekl, že jste tuto situaci tvořili záměrně.

Ne. Tak to není. Ostatně kdo by o situaci typu nemoc nebo dluhy stál? Vytvořili jste ji bezděčně tím, že jste neaplikovali zákon přitažlivosti VĚDOMĚ. A on prostě funguje pořád. Ať už se vám to líbí nebo ne.

Takže každá vaše nekoordinovaná myšlenka, každý váš povzdech (stejně budu nemocná), každé vaše potvrzení (stejně budu mít jen dluhy), každé vaše zoufalé zvolání (budu navždy sama a nikoho si již nenajdu) tvoří PŘESNĚ TUTO REALITU.

Toto je nutné si zde říct, poněvadž ve chvíli, kdy pochopíte, že vše tvoříte – uznáte i důležitost ZÁMĚRNÉHO tvoření. Lidově řečeno, o další omyly ve vašem životě již nebudete mít zájem. A každý váš následující krok budete dělat s větší pečlivostí.

JAK ZAČÍT HNED A NEZTRÁCET ČAS?

Pokud cítíte to nedefinovatelné vnitřní chvění a víte, že to chcete zkusit, neodkládejte to. Potřebujete rozhodnutí, odhodlání, 66 dní a návod, který najdete pod tímto odstavcem.

eeee4

Rozhodnutí k tomu, abyste měli chuť zabouchnout za současnou realitou dveře. Odhodlání pro první krok z vaší zažité, naučené komfortní zóny. A čísla 66 se neděste. Dobré věci se vám začnou dít mnohem rychleji, 66 dní je průměrný časový úsek, ve kterém se budou objevovat tzv. dojezdy toho, na co jste mysleli do dnešního dne.

Od první myšlenky vede cesta skrze dobrý pocit a víru v to, že se to stane, s časovou prodlevou. Ta je důležitá, protože máte vždy možnost svou první myšlenku a touhu změnit a zaměřit se na jinou, prospěšnější. Asi byste nestáli o to, aby se v hádce vyřčené: ,, Zmiz mi ze života“, stalo realitou.

Právě z tohoto důvodu dnes žijete to, co jste vytvořili (nevědomě) před pár týdny, nebo měsíci. A je logické že pokud začnete svůj vytoužený scénář tvořit dnes, uvidíte výsledky ve hmotné realitě později. A mezitím se budete dočasně setkávat s tím, že vám do života přijdou dříve vytvořené situace, o které nestojíte.

PROČ TO BÝVÁ ZÁDRHEL?

Mnoho lidí začne vědomě používat zákon přitažlivosti a čekají na ,,lepší zítřky“. Ale ouha! Místo toho se ruku v ruce s vaší snahou do života derou nemilé věci, potkáváte nepříjemné lidi nebo se stane něco, co vám vezme vítr z plachet. A tak začnete pochybovat a vytváříte tyto věci opakovaně.

JE NUTNÉ PŘIJMOUT FAKT, že i když můžete vysněné věci tvořit hned, přijdou později a v údobí mezitím MUSÍTE VYTRVAT A NEDÁVAT POZORNOST ŽÁDNÝM NEGATIVNÍM VĚCEM, i když se ve vašem životě objeví.

Zkrátka jim poděkujte, řekněte si, že to je výsledek předchozího života a nepodléhejte jim. Pokud to vydržíte, během pár týdnů se ve vašem životě nechtěné věci přestanou objevovat úplně.

TOTO JE NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINA, PROČ LIDÉ ŘÍKAJÍ, ŽE ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI NEFUNGUJE.

Nevydrží tvořit pozitivně v mezidobí, ve kterém se zhmotňují již dávno předtím vytvořené situace a vztah. Absurdní je, že naopak tyto negativní situace poukazují na to, že funguje na 100%. Poněvadž tvoříte to, na co myslíte a to, co cítíte. A pokud jste se v minulosti necítili dobře, nemohli jste vytvářet nic úžasného a prospěšného.

Ve chvíli, kdy toto pochopíte, stačí prospěšné nastavení mysli aktivovat co nejčastěji. A neprospěšné myšlenky je nutné opouštět hned v zárodku. Na to je poměrně funkční metoda AUTOBUS. Tu popisuji tady ve videu:

Pokud se naučíte zastavit negativní myšlenky a emoce a dokážete se přeladit jakýmkoli způsobem do prospěšného rozpoložení, máte vyhráno.

K tomu vám pomůžou další tři tipy, které mám vyzkoušené v praxi já i mnoho mých klientů:

Ještě, než si o nich přečtete, můžete se přihlásit na můj speciální workshop, který bude v Praze. Tady se dozvíte veškeré podrobnosti.

1, TALISMAN VDĚČNOSTI

Pořiďte si vlastní talisman, ideálně něco, k čemu máte vztah. Může to být kaštan od vašeho dítěte sebraný pod stromem, barevný knoflík, miniaturní kovové prasátko nebo cokoli, co můžete běžně nosit v kapse.

Ideální je kapsa, kam dáváte často ruce. Pokud víte, že ruce do kapes nedáváte ani v zimě, zvolte jiné místo (peněženka, kabelka atp.) kam se minimálně dvakrát za den podíváte.

Vždycky, když svůj talisman nahmatáte pevně ho stiskněte v dlani a řekněte si v duchu nebo nahlas 10 vět, jejichž obsahem je ZA CO MŮŽETE BÝT VE SVÉM ŽIVOTĚ VDĚČNI.

Je to velmi důležité, vděčnost spouští prospěšné emoce, aniž byste se museli soustředit na to, po čem prahnete právě teď. Může to být cokoli.

Jsem vděčná, že mám zdravé děti. Jsem vděčná, že mám štíhlé a pružné tělo. Cítím vděčnost, že pracuji s lidmi, kteří jsou fajn. Jsem vděčná, že mám střechu nad hlavou. Jsem vděčná, že vidím a slyším. Jsem vděčná, že každý den dokáži účinněji tvořit vědomě svůj život. Jsem vděčná, že mám možnost studovat. Cítím vděčnost, že mám zdravé rodiče.

Fantazii se meze nekladou. Zkrátka pokaždé dejte dohromady deset vět a plně prožívejte vděčnost při jejich přeříkávání.

2, SNĚNÍ

Další trik, který vám neuvěřitelně pomůže je snění za bílého dne. Stačí, když se jednou nebo dvakrát za den posadíte někam, kde máte relativní klid, zavřete oči a začnete tvořit.

Představte si obraz, kde se odvíjí nějaká situace, o kterou moc stojíte. Představujte si, co máte na sobě, co říkáte, jak gestikulujete a vnímejte, jak se cítíte. Plně se položte do svého představení, které probíhá ve vaší fantazii. Můžete si představovat pokaždé něco jiného, ale všechny situace by se měly bezprostředně týkat toho záměru, o který právě usilujete.

To znamená, pokud chcete zlepšit například svou finanční situaci, představujte si, jak nakupujete (kde a co), jak cestujete (kam a s kým), jak pořizujete dárky, jak si kupujete vysněný dům atd. Peníze jsou svoboda. Nepředstavujte si JAK vám přijdou do života, představujte si, co děláte, když jich máte dostatek. 

Ponořte se do této představy naplno, je nutné cítit pozitivní emoce. Pochybnosti vaše úsilí neskutečně brzdí.

3, ROZDĚLENÍ DNE

Každý den si rozdělte na jednotlivé části, které na sebe plynule navazují. První část bude od probuzení do opuštění domova, druhá část může být cesta do práce, třetí část může být doba v práci do oběda atd. A na začátku každé části si ujasněte svůj záměr a poděkujte za jeho posílení.

Ráno můžete vyslat záměr radostného a přínosného dne, potom může následovat záměr bezpečí na cestách, dále třeba touha potkávat pouze lidi, kteří vás obohacují atd. Když takto naporcujete svůj den, lépe se zkoncentrujete na nutnost udržet se v prospěšném myšlení. Stane se z toho zvyk.

Jestli jste do dnešního dne o zákonu přitažlivosti pochybovali, jestli jste byli skeptičtí a nebo jste zkrátka jen nevěděli jak na to, můžete právě teď všechno změnit.

Tady se můžete zaregistrovat na webinář o zákonu přitažlivosti v praxi zdarma: 

Kliknutím na tlačítko udělujete souhlas se zpracováním vašich osobních údajů (jméno, email) po dobu 4 let Barboře Englischové za účelem zasílání informací o tématu zákon přitažlivosti. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na odhlašovací odkaz umístěný v každé mé zprávě. Celé znění našich zásad ochrany osobních údajů najdete zde

Pokud máte chuť vstoupit do garantovaného online programu Zákon přitažlivosti v praxi a vydat se na cestu s podobně naladěnými lidmi, máte možnost nyní tady.

Od srdce do srdce, Baru.

PS: Nově máme Instagram. Každodenní inspiraci najdete tady.

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře
  1. Leona napsal:

    Dobrý den Baru,
    děkuji za tento článek. Téma přitahování je mi velmi blízké a sama se zákon přitažlivosti pracuji a opravdu funguje vždy a všude. Já ho v poslední době hodně využívám v pracovní oblasti. V článku mě zaujala ta část o tom, že „čas vše vyléčí.“ Zcela s tím souzním, že každý člověk v nějaké nepříjemné situaci zůstává jinou dobu, protože se na ni různý časový úsek soustředí. Pokud odvádíme pozornost jinam – prospěšným směrem, rychleji se z ní dostaneme. Přirovnala bych to k malému dítěti, když se mu něco stane a brečí. Ale jakmile mu odvedeme pozornost jiným směrem, tak zapomíná, že se mu něco stalo:)
    Přeji krásné dny!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů