Emoce na houpačce aneb Když má štěstí dovolenou

Pár dní už bylo letos krásně. Slunce pražilo a mnoho z nás registrovalo šmouhy, které je třeba umýt z oken. Jenže, i když se to zdá možná paradoxní, i v tyto krásné dny mnoho z nás neví kudy kam a šmouhy na duši nepustí ani pod nánosem tekutého písku.

Šla po chodníku, hlavu svěšenou mezi rameny a v ruce lísteček, který žmoulala mezi prsty. Pomalu zvedla hlavu a upřela pohled na náměstí, které bylo před ní. První jarní slunce se činilo v plné síle. Dvě důchodkyně na lavičce lačně nastavovaly tvář prvním paprskům a mladé maminky s kočárky postávaly pod řádně sestříhanou alejí okrasných stromků.

ed

Rozchod s partnerem, ztráta zaměstnání a do toho se odstěhovala Pavlína. Ta Pavlína, která po jejím boku byla od jejích 10 let. Na den, kdy na sebe narazily s plným tácem ve školní jídelně, nelze zapomenout. Jenže dostala životní šanci. Přišla nabídka práce v dalekém Japonsku a jejich kontakt se během pár měsíců scvrkl na minimum.

Měla pocit, že na ní padá úplně všechno. Na jarně vyzdobené výlohy měla už po pár dnech alergii. Rádoby pozitivní skeče plné sluníčkové energie od moderátorů v jejím oblíbeném rádiu ji dováděly k šílenství.

Sakra, to nikdo nechápe, že v krizi je objetí zimního ponurého večera mnohem přívětivější, než zářící žlutý kotouč na modré obloze, který vám neustále připomíná, jak váš život stojí za nic? Slzy se začaly drát z očí ven. K autu naštěstí zbývalo jen pár kroků. 

Klíč do zámku trefila na první pokus, zabouchla za sebou dveře a klesla na zem. Už nevnímala, že se jí z tašky kutálí jablka na všechny strany. Bylo jí to jedno. Ve chvíli, jako byla tato, měla pocit, že už nikdy nebude šťastná. Emoce v ní řádily zřejmě na houpačce.

Pokládala si den co den otázku, jak to vše strávit a začít jinak. Přece jen nebyla placena jen za svou existenci a musela nějakým způsobem fungovat. Ale šlo to hůř a hůř. Naivně se upínala se k jaru, k prvnímu sluníčku a tak vůbec. K době, kdy přece vše vypadá tak nějak pozitivněji. Jenže nyní si musela přiznat, že to evidentně takto jednoduché není.

V životě se nám může přihodit mnoho situací, které v nás vzbudí dojem, že náš život nemá žádnou hodnotu. Patří mezi ně smrt milované osoby, ztráta zaměstnání, vleklá krize ve vztahu, dlouhodobá nezaměstnanost, různé nemoci, rozchody a mnoho jiných.

po

V těchto chvílích je normální cítit se špatně, ale přesto je důležité uvědomit si, že je možné je překonat.  Jde o to brát své problémy optimističtěji a produktivněji. Kromě toho existuje spoustu funkčních strategií, které vám mohou pomoci navrátit štěstí a získat pozitivní pohled na svět.

Možná to zní jako klišé, ale pouhá změna vnějších podmínek příčinu problému odstraní málokdy. Přesto se mnoho z nás k této možnosti vnitřně upíná.

Ve chvíli, kdy zjistíme, že nám naše bolest zůstala i po letní dovolené, příchodu jara nebo víkendu s nejlepší kamarádkou, pochopíme, že je nutnost se zaměřit do svého nitra a začít situaci řešit.

Vždycky, když mi klienti píší o jejich trápeních a já se vžívám do jejich aktuální bolesti, tak mi na mysl vyvstane, jak je důležité ROZHODNUTÍ.

Na tom totiž stojí to, zda se to, co nyní zažíváme začne měnit nebo zda budeme klesat hlouběji a hlouběji do skepse, nejistoty, strachu a úzkosti.

Ano, mohla bych nyní psát další článek a snažit se vás přesvědčit, že změna je snadná a lze ji zvládnout s prstem v nose. Nebo bych se mohla odvolávat na to, že zmáčknete tlačítko restart a vaše mysl bude opět nažhavená pozitivismem na startovacím bloku. 

Jenže, to je nesmysl.

Nikdy jsem si nemyslela, že budu psát článek, z kterého tak nějak vznikne nabídka ke vstupu do Mojí akademie štěstí. Nedělám to s žádným mým programem.  A vidíte, stalo se.

A víte proč?

Je to program, kterému 100% věřím nejen já, ale i další odborníci napříč spektrem psychiatrie, psychologie a psychosomatiky. Přispěli do jeho bonusové sekce osobně, natočením videí.

Je to program, který není pro každého. Proč?

Jde o osobní online školu, která vás nezahltí nic neříkajícím textem plným cizojazyčných formulací. Naopak, ve 37 lekcích krok za krokem půjdeme společně vstříc vaší nové realitě.

Nečekejte klasický online kurs, lehkou nudu, teoretická a omílaná klišé ani neautorské texty.

Čekejte přívětivé online prostředí, 8 modulů s video úvodem,  37 obsahově hodnotných lekcí, bonusová videa od odborníků napříč obory, konkrétní úkoly a autorské texty, poznatky i myšlenkové mapy. V bonusové sekci najdete reálné příběhy lidí, kteří je sdílejí pouze s vámi a mnohé další.

Jestli máte chuť něco změnit a třeba právě teď (i obrazně) sedíte na té zemi za dveřmi, jste v Mojí akademii štěstí určitě vítáni.

PS: Kdo je Bára?

FBJ

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře
  1. Šárka Bednářová napsal:

    Dobrý den, měli jsme krizi ve vztahu, nakonec přítel odešel, jsou tomu 2 měsíce, neumím se s tím poprat, uvědomila jsem si, že ho miluji. Co mám dělat? Nejde mi moc fungovat, mám děti, uvědomila jsem si, že to co jsem od něj brala automaticky, musím dnes sama dělat a ještě mi chybí peníze.

    • Milá Šárko, poprat se s porozchodovým stavem je někdy velmi těžké. Přihlašte se zdarma na tuto cestu : https://barboraenglischova.cz/prvni-pomoc-po-rozchodu/ a já věřím, že začnete vědomě pracovat na přijmutí zodpovědnosti za svůj život. Víte, to, že Vám chybí peníze neznamená automaticky, že jste byla s partnerem šťastná. Většinou nás spíš tyto ,,okolnosti“ nutí ke krokům, které bychom jinak neudělali ani o nich nepřemýšleli. A to jak muži, tak i ženy. Určitě začněte ještě dnes. Bára

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů