5 tipů jak zlepšíte váš život hned aneb Kdybych zítra zemřela

V Thajsku jsem tenkrát byla po čtvrté. Seděla jsem s mojí letitou kamarádkou Mittou uprostřed trosek jejího domu. Uplynulé týdny probíhaly ve znamení prožité hrůzy, ale zároveň i obrovské vlny solidarity mezi lidmi.

Psal se rok 2005. Pár dní před koncem roku 2004  přišlo tsunami (vzniklo 26. prosince 2004 v Indickém oceánu a o život přišlo skoro čtvrt milionu lidí).

Uběhl jeden jediný rok. A já stála na tom samém místě. Vše kolem se změnilo, lidé se vzpamatovali a začali pomalu stavět nové domy. Naproti mi šla Mitta s těhotenským bříškem a usmívala se. Ptala jsem se jí, jak se s tou děsivou katastrofou všichni vyrovnali a jak se jim žije nyní. A ona řekla větu, která změnila můj pohled na život.

,, Došla mi zásadní věc. Život musíme žít teď. Ne až něco přebolí, až se z něčeho vzpamatujeme nebo až se nám bude dařit. Takže tím dnem, který tady převrátil vše naruby jsem svůj život otočila o 180 stupňů směrem, kterým jsem měla jít už dávno.“

Zářila. Byla v sedmém měsíci těhotenství, odešla od manžela s třemi dětmi na krku, poněvadž ji často bil. Přemýšlela o tom každý den posledních pět let. Ale vždy ji zastavila představa, co by tomu řekli ostatní. Po tsunami ji nezastavilo už nic a ona začala totálně měnit veškeré základy, na kterých léta předtím její život stál.

Dnes se píše rok 2018 a jejímu nejmladšímu synovi je již 13 let, Mitta žije celé ty roky s angličanem, který se tam tenkrát podílel na záchranných pracích. Má vlastní cestovní agenturu a naplněný šťastný život.

Zkuste si představit, že je tady možnost, že se zítra neprobudíte. Představte si, že najednou nejste se svými dětmi, necháváte tady svůj domov a přátele, nedokončený projekt, peníze na stavebním spoření i své milované rodiče. Necháváte tady nenaplněné touhy a přání. Zkrátka je konec.

A možná dojdete k poznání, že je čas. Zkrátka stop a máte jasno. Přestat čekat.

V našem životě spousta z nás pořád na něco čeká. Začnu s tím, až budu mít víc peněz, méně starostí, po dovolené, až půjdou děti do školy, v létě, po Novém roce… Poznáváte se?

1, PRÁVĚ TEĎ JE TA CHVÍLE NA SPRÁVNÝ ZAČÁTEK 

Teď je ta chvíle, na které opravdu záleží. Pamatujte si, že budoucnost tady ještě není a minulost tady už není. To je základní věc. Zaměřte se, plně, na tento okamžik. TEĎ vytváříte TO, co zažijete POTOM (ve vaší budoucnosti).

A tak, máte-li jakýkoliv problém, položte si otázku: ,, Co můžu teď a tady udělat, aby se situace zlepšila?

2, VŠÍMEJTE SI VAŠEHO OKOLÍ A TOHO NA CO MYSLÍTE

Pokud dokážete odklonit svoji pozornost od svých problémů k jiným lidem máte napůl vyhráno. Rozdělte svůj čas v pomyslné pyramidě následovně.

 • čas věnovaný pozitivním myšlenkám
 • čas věnovaný myšlenkám vedoucím k řešení potíží
 • čas věnovaný plně pomoci ostatním lidem
 • čas věnovaný přítomnému okamžiku, který prožíváte s kýmkoliv právě teď
 • čas věnovaný pojmenování toho, co opravdu chcete

3, ZAUVAŽUJTE NAD TÍM, KOHO MÁTE KOLEM SEBE

Lidé, s kterými trávíte nejvíce času zásadně ovlivňují váš život. Důkladně se zamyslete nad tím, kdo to ve vašem případě je. Jde o 5-6 hlavních osob.

Počítají se rodinní příslušníci, spolupracovníci i přátelé. Minimálně si tím uvědomíte, jakou energii vtahujete do svého života. V případě, že stojíte o něco jiného změňte to.

Váš čas je nejdražší komoditou. Zvažujte komu ho věnujete.

4, KAŽDÁ ŽIVOTNÍ LEKCE JE PŘÍNOSNÁ

Ano, ať už se nacházíte v jakémkoliv období vaší životní cesty, pamatujte si, že každá lekce (i ta z vašeho pohledu nejbolestnější) je přínosem. Posílí vás.

Život je taková tvrdší forma školy, předkládá nám jednu zkoušku za druhou. Pouze v případě, že zkouškou projdete s ucházejícím výsledkem nebude mít důvod vám ji do života poslat ještě jednou.

A pokud se vám nyní zdá, že dostáváte naloženo více, než snesete…

Prostě to přijměte. A poděkujte, že máte možnost se posunout skrze tuto skutečnost dál.

5, VĚNUJTE LÁSKU A ÚCTU. SOBĚ.

Připusťte si možnost, že vaše okolí je vaše zrcadlo. Ukazuje vám to, co máte vy sami uvnitř. Pokud už se nechcete potkávat s lidmi, kteří vás terorizují, ponižují, pomlouvají a nedůvěřují vašim schopnostem tak přestaňte PŘESNĚ TAK POHLÍŽET SAMI NA SEBE.

Otočte tu energii. Začněte se milovat. To, co cítíte k sobě a to jak si vážíte sami sebe se jako důsledek zhmotňuje v chování lidí okolo vás.

Můj příběh také nebyl zrovna procházka růžovou zahradou, více se dočtete TADY.  Ale jedno mi dal. Obrovské pochopení, že Vesmír nám naloží přesně tolik, kolik uneseme a zároveň tolik, abychom se díky zkušenosti posunuli dál.

Jsou mezi námi lidé, kteří se postavili dokonce i smrti tváří v tvář. A zvítězili. Jonathan (voják britského námořnictva) měl vážnou nehodu. Byl dva měsíce v kómatu a jeho zdravotní stav byl velmi vážný.

Lékaři mu nedávali skoro žádné šance na přežití. Měl poškozený mozek a vyhlídky na kvalitní život naprosto nulové. Přesto, jeho manželka věřila. Opustila zaměstnání. A každý den věnovala svému manželovi.

Napřed se probral z kómatu, poté se znovu naučil mluvit. Používat invalidní vozík. Nakonec se postavil. Příběh pokračuje dál a je autentickým svědectvím o tom, že víra a láska jsou hybnou silou života.

 

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • e-Kniha POROZCHODNÍK

  Tvůj vztah skončil a nevíš jak dál?

   

   

 • e-Kniha SAMA S MIMINKEM ANEB JAK NAJÍT KLÍČ K ÚSMĚVU

  Jsi těhotná nebo jsi porodila miminko a nemáš partnera?

 • program STOP – ZAČNI JINAK

  Tvůj život se nevyvíjí tak jak chceš?

  TRANSFORMACE STOP -ZAČNI JINAK

 • NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
 • MEDITACE ZDARMA

  Máš nějaké trápení?
   

   

 • CO VÁS ZAJÍMÁ?
 • UVIDÍME SE NA FACEBOOKU
 • INSTAGRAM
 • SLEDUJTE NA YOUTUBE
 • TAHÁK PROTI NEGACÍM

  Pokud cítíte, že Vám okolí bere energii, a nevíte jak se bránit, mám pro vás tahák do kapsy zdarma
   

 • E-book DETOX TĚLA NESTAČÍ

  Zde najdete základní rozlišení a pojmy, jenž vám objasní rozdíl mezi detoxem fyzické schránky a komplexní očistou vašeho já.