Jak dosáhnout úspěchu aneb 15 ověřených tipů

 • Jak dosáhnout úspěchu, i když to vypadá, že se všechno proti vám spiklo?
 • Jak začít měnit váš život, když vnímáte, že vám vnější podmínky rozhodně nehrají do karet?
 • Jak to udělat, když cítíme nespokojenost s vlastním životem a neustále se objevují další a další důvody, proč změnu odložit na (ne)určito?

Co je nejdůležitější, pokud člověk cítí, že chce svůj život změnit a neví jak začít?

Na tyto otázky vám odpoví následující řádky, které mají potenciál předat vám to, na co já jsem složitě přicházela roky.

 • Možná jste i vy právě nyní v životní fázi, která vám šťastný úsměv na rtech nevyčaruje ani náhodou. Možná nevíte, co se životem, vnímáte sílící nespokojenost, ale protože si s ní zkrátka nevíte rady, necháváte to, tak nějak, plynout. A cítíte se hůř a hůř.
 • Možná přesně víte, co chcete, ale stejně tak jste pevně přesvědčeni o tom, že svého snu nemůžete nikdy v tomto životě dosáhnout. A tak sen necháváte jen občas problesknout do vašeho myšlení a zase ho pěkně racionálně doprovodíte mezi dveře.
 • Možná jste už párkrát něco zkusili, začali jste do svého života zavádět změny, ale po pár dnech jste to vzdali s tím, že je to příliš náročné a výsledky nejsou stejně vidět.

Každý z nás se občas nachází ve fázi, kterou by nejraději přeskočil. Někdo se nemůže vzpamatovat z rozchodu, jiný bojuje s nemocí, další zažívá finanční krizi nebo teskní po ztrátě blízké osoby. Čím víc si člověk připouští, že je v bezvýchodné situaci, tím rychleji se to stává realitou. A taková negativní prožívání se chová jako sněhová koule, nabaluje další a další neprospěšné situace, podmínky a dopady.

Když jsem stavěla kostru k mému projektu Detoxikuj život, neměla jsem zrovna na růžích ustláno. V tu dobu jsem přišla o tři důležité osoby v mém životě (odešla mi maminka, babička a kamarádka během tří měsíců), zůstala jsem sama s mým čerstvě narozeným synkem, dávala jsem se dohromady po významné ztrátě krve, bývalý partner rozpoutal zbytečnou soudní mašinerii, stěhovala jsem se do jiného bytu a řešila každý den desítky jiných problémů.

Nestěžuji si. Píši vám to proto, abych vám dodala naději k uvědomění si, že můžete svůj život změnit vždycky. A začít lze i v období, které by většina lidí označila za ,,dobu k nepřežití“. Vždy je to celé o úhlu pohledu na věc.

A tak, každý den, když můj syn spal, jsem polovinu noci pracovala. Vyškrtala jsem z mého života vše, co nebylo nutné a soustředila se pouze na to, čemu jsem dávala, v tu dobu, nejvyšší prioritu.

Mám pro vás 15 ověřených tipů

Jsem přesvědčená o tom, že pokud je budete následovat, do svého cíle dojdete. Pamatujte, nejdůležitější je vaše vlastní rozhodnutí.

ab

1, Podívejte se na svou situaci z nadhledu, upřete svůj pohled co nejdál za obzor..

Možná jste právě nyní v situaci, kdy sotva dohlédnete před sebe. Nemyslím tím, že hypnotizujete špičky svých bot, mám na mysli, že aktuálně nezkoumáte to, co prožíváte, s objektivním nadhledem.

Dokud se budete myšlenkově babrat v tom, co se děje nyní, bude se to dít stále dokola. Podobné přitahuje podobné.

Určitě znáte dny, kdy vstanete ,,špatnou nohou“  z postele a už to jede. Protivná prodavačka v trafice, když si kupujete noviny, hádka s nasupenou paní v MHD, kolegyně v práci, která vás zaplaví jejími problémy atd.

Zákon přitažlivosti mluví zcela jasně, takže pokud se chcete dostat do jiného rozpoložení, musíte najít způsob, jak se přestat zaobírat (alespoň na nějakou dobu) tím, co vás nyní pohltilo a pouvažovat o této situaci jinak.

Ve chvíli, kdy změníte tok uvažování, tak váš mozek začne spolupracovat a místo dalších hororových představ a scénářů vám začne nabízet možná řešení. Zahleďte se za obzor svého nynějšího životního bahna a upřete svou pozornost k tomu, co chcete. Co to je? Jaké kroky k cíli vedou? Co musíte udělat?

OPI

2, Přijměte plnou zodpovědnost za svůj život..

Možná znáte i vy ten tichý hlásek ve svém mozku, který velmi rychle najde pro váš každý životní karambol viníka. Za rozchod může partner, za finanční krizi majitel firmy, která zkrachovala, za to, že nemáte přátele můžou zlí lidé, za to, že kouříte může parta ze střední školy, za to, že máte nadváhu můžou rodiče, kteří nedbali na zdravou stravu, za váš ,,šílený“ vzhled můžou geny z matčiny strany, za to, že nemáte vystudovanou školu může táta, který vás hnal na učňák a do práce… takových příkladů jsou tisíce.

Jenže, ono je to celé jinak. Vím, že se na mě budete asi zlobit, ale za vše, co se v našem životě objeví, si můžeme sami. Každý z nás tvoří svůj život. Vnější podmínky, ty všechny důvody, které vidíte jako viníky toho, co prožíváte, vznikají a objevují se až poté, co jste toto vytvořili ve své mysli.

Je těžké tuto pravdu přijmout za svou, ale ve chvíli, kdy pochopíme, že buď můžeme život tvořit ZCELA VĚDOMĚ a žít to, co si přejeme a nebo ZCELA NEVĚDOMĚ a skrze negativní myšlenky žít to, co nechceme, máme vyhráno.

Pamatujte, zákon přitažlivosti nedělá výjimky. Nikdy. Každá vaše pochybnost, každá vaše negativní myšlenka, poznámka, závistivá věta, nepřejícná touha…to vše se ve vašem životě objeví. Na 100%. Pokud se nerozhodnete, že chcete žít jinak.

Rozhodněte se změnit svůj život a přijměte za toto rozhodnutí plnou zodpovědnost. A dělejte maximum.

KIKI

3, Vykašlete se na nepřejícnost lidí a na kritiku z okolí ..

Jasně, když začnete s něčím novým, budete dělat chyby. Nebudete ve všem perfektní, budete se na této cestě učit, sbírat zkušenosti, eliminovat prohry, vyrovnávat se s překážkami. To vše je v pořádku.

Každý takový okamžik vás posouvá dopředu. Jak už jsem psala, vnější podmínky se objevují, pokud je dávno předtím ,,vytvoříme“. Pokud celý život pochybujete o svých schopnostech a přesvědčujete se, že budete všem pro smích, pokud začnete běhat, natáčet videa, psát články, změníte styl oblékání, začnete studovat školu…nezmizí to ze dne na den.

Z vaší strany je nutné se těchto neprospěšných podvědomých schémat vyvarovat. Vykašlete se na to, co říkají lidé, přestaňte řešit jejich podlé a posměšné poznámky, nízké vzkazy, které vám píší do komentářů na sítích schovaní za monitory svých  počítačů. Pusťte to z hlavy.

Tito lidé nejsou ve vašem novém životě důležití, nemají v něm místo. Oprostěte se od nutkání je sledovat, vnímat a poslouchat a dopřejte si luxus – ŽÍT SVŮJ ŽIVOT BEZ CENZURY.

FFF

4, Prolustrujte okruh lidí, kteří jsou často kolem vás..

Když řešíme starosti a problémy, nezbývá nám většinou energie na jiné věci. Přitom zrovna osoby, které jsou s vámi v častém styku, mají na váš život zásadní vliv. Ten může být prospěšný i neprospěšný, záleží na tom, jakou důležitost věnujete jejich výběru.

Zamyslete se nad tím, s kým se často stýkáte, s kým si telefonujete nebo píšete. Udělejte si seznam 6-10 lidí, se kterými máte nejčastěji něco do činění. A potom popřemýšlejte, zda vám něco energeticky dávají nebo zda odčerpávají vaši energii pryč.

Co cítíte, když s nimi mluvíte? Umí vás nadchnout? Podpoří vás, když máte plán? Nabíjejí vás energií a chutí se do něčeho pustit? Cítíte v jejich společnosti klid a rovnováhu? Má pro vás jejich názor nějaký přínos?

Nebo cítíte sklíčenost po každém setkání? Víte, že při zmínce o tom, co plánujete přijde příval pochybností? Zrazují vás od vašeho nápadu? Vnímáte, že jejich rady nikdy nepodporují to, po čem toužíte?

Zhodnoťte každého podrobně s co největší objektivitou a potom nemilosrdně škrtejte. Opravdu nemá smysl se stýkat s někým, kdo vám dva roky bere energii jen proto, že se znáte deset let. A ne, nemusíte si podobné zacházení nechat líbit ani od rodinných příslušníků, můžete s nimi styk omezit a nebo nastavit striktní pravidla. Tady jde o vás a o stav vaší duševní rovnováhy. Ve chvíli, kdy nejste sami v pohodě, nemůžete prospěšnou energii ani předávat dál. Myslete na to.

de

5, Musíte vědět, po čem toužíte..

Znám dost lidí, kteří celý život tráví tím, co by ,,měli“, tím, co chtějí rodiče nebo tím, že naplňují jiné cizí představy o tom, jak by měli žít. to je cesta do pekel. Dobře, do pekel ne, ale vzhůru k nenaplněnému a nešťastnému životu ano.

Zastavte se na chvíli ve svém každodenním kolotoči a spojte se sama se sebou. Vzpomínejte na svoje dětské touhy a plány. hledejte příčiny, proč jste od nich upustili, proč jste leckdy rezignovali na vše, po čem jste toužili.

Umlčte hlasy ve své hlavě, které se vám snaží podstrčit názor, že je lepší se smířit s tím, co máte a že jiní jsou na tom i hůř. Položte si zcela otevřeně otázku, čeho chcete dosáhnout. Po čem toužíte? Jaká myšlenka vám vytvoří úsměv na rtech? Po čem vaše srdce opravdu prahne? Jakou máte vizi nebo svůj tajný sen?

Pátrejte, dumejte a buďte k sobě upřímní. Je velmi časté, že se té vaší skryté pravdy na první pohled i leknete.

Znám slečnu, která týden před svatbou (se zajištěným a inteligentním mužem), s vysokoškolským červeným diplomem v kapse (to si přál její tatínek), s naplánovanou hypotékou na společný dům zjistila, že chce být sama, pracovat na ovčí farmě na Novém Zélandu a jen tak být. Orosila se hrůzou, ne při představě svého snu, ale při představě toho, co by následovalo, kdyby hlas svého srdce opravdu poslechla. A tak se vdala. Po půl roce její hlas zesílil a ona ten krk udělala, složitější o následný rozvod.

Víte, život máte tady a teď. Nezáleží na tom, co bylo. Záleží na tom, co je teď. To můžete změnit. A tím ovlivnit celou svou budoucnost.

A tak, co si přejete? Co chcete? Po čem toužíte?

ch

6, Mějte rádi každou svou chybu..

Od malička býváme konfrontováni s každým pochybením a tak není divu, že v našem podvědomí je chyba synonymem k selhání. Je to až absurdní, když si uvědomím, kolik lidí si nadává za chyby, které prostě k životu a k nabírání zkušeností jednoznačně patří.

Začněte se na chyby dívat jinak, mějte je rádi. Každá z nich vám něco přinese. Pokud se budete soustředit na to špatné, budete tak vnímat celou situaci. Pokud se naučíte zkoncentrovat svou pozornost na to dobré, začnete oceňovat význam chyb na vaší životní cestě.

Každá chyba je takové výstražné světlo, které vás donutí (někdy méně, někdy více) změnit směr uvažování nebo konání. A z každé chyby zůstane zkušenost. 

A nebo se na chyby zkuste podívat úplně jinou optikou. NEEXISTUJÍ. Proč? Nikdy neděláte chyby, vždycky produkujete výsledky. Vždycky jen výsledky. Váš pocit vnitřního neúspěchu pochází z toho, že věříte cizímu názoru na to, měla vaše snaha dopadnout.

Ale vyprodukovali jste výsledek. Můžete si buď nadávat, nebo pokračovat tam, kde jste skončili. I když to uděláte stokrát, stejně nebudete neúspěšní, prostě vyprodukujete sto různých výsledků. Chcete-li učinit svou vizi realitou v materiálním světě, musíte být ochotni udělat všechno, co je třeba, a nesmíte zapomínat, že nemůžete být někým jiným. Můžete produkovat jen výsledky. A můžete dospět přesně k těm, po kterých ze srdce toužíte.

VYŘEŠENÉ CHYBY = zvládnuté  překážky = získaná síla = MOŽNOST ŽÍT LÉPE

PSEUDOCHYBY = JINÉ VÝSLEDKY = POUZE MOŽNOST ZAČÍT JEŠTĚ JEDNOU

fd

7, Najděte cestu sami k sobě…

Proč máme tendence za JEDNU chybu platit pořád dokola? Silní lidé většinou mají těžkou minulost. Je to i logické, protože Vesmír nám sesílá do pozemské polepšovny jednu překážku za druhou. A pokud se naučíme tyto překážky překonávat, tak sílíme.

Nabíráme zkušenosti, zocelujeme se. Asi neznám silného jedince, který by se v minulosti pouze válel na růžovém peršanu. Paradoxem je, že když toho zvládáme hodně a sílíme, tak se stáváme trnem v oku těm, kteří jsou slabí. A potom začnou svými jedy, pochybnostmi, poznámkami a konáním podkopávat nejdůležitější vztah, který kdy v životě máme. Totiž lásku sama k sobě.

Pamatujte, pokud se naučíte mít sami sebe rádi, se vším všudy, tak jak nyní stojíte, máte vyhráno. I to byl důvod, proč vznikla Moje akademie štěstí.

Na této složité misi jsou milníky, které nemůžete přeskočit, na druhou stranu jejich zdoláním budete v cíli dřív, než si myslíte.

 • Pěstujte si vnitřní sílu (pamatujte, pokud nespolknete jed, nemůže vám uvnitř ublížit)
 • Dávejte lásku (neodkládejte to)
 • Přestaňte hodnotit ostatní (hned a bez výjimek)

Pokud vám někdo předhazuje vaše nedostatky, provinění zapadaná letitým prachem, přešlapy vykoupené potoky vašich slz, dávno napravené chyby lemované proudem výčitek, řekněte si dost. A začněte na sebe koukat z jiné perspektivy.

sede

8, Naučte se mít svoje myšlenkové procesy pod vědomou kontrolou..

Když kráčíte k nějakému cíli, potřebujete se soustředit. Není možné dávat pozornost negativním myšlenkám, pochybnostem nebo různým psychickým výkyvům.

Je důležité naučit se pracovat se svou myslí, pochopit zákon přitažlivosti a jeho sílu vědomé tvorby. Každý člověk, který něco dokázal, měl pod kontrolou svou mysl a pracoval s ní tak, aby sloužila ona jemu a ne on jí.

Pokud vás vykolejí vnější podmínky, změna počasí, plánu, postoj kolegyně, názor kamarádky nebo jiná věc, kterou vy neovlivníte, zpozorněte. V takovou chvíli si řekněte, že je třeba obrátit pozornost ke svým myšlenkám a hledat cestu, jak se koncentrovat i v negativním prostředí na to dobré, za čím právě směřujete.

Toto umění není chvilková záležitost, ale jeho pochopení a praktikování je opravdu důležité a významné na vaší cestě k jakémukoliv cíli.

gtgt

9, Přijměte to, co je a vzdejte vysilující boj..

Vím, že je to těžké. Ale pokud budete plýtvat energií na boj s tím, co prožíváte, získáte jediné. Vyčerpanost a to, co prožíváte. V ještě větším kalibru. Pokud se donutíte oprostit se od myšlenek na boj a na pomstu, můžete okamžitě začít používat energii prospěšně. Video, které vám pomůže IHNED ZASTAVIT negativní myšlenky, najdete tady.

Je to těžké, hlavně ze začátku. Možná i vy máte pocit, že neustálým ,,mluvením“ o tom, co se děje nebo stalo, se vám uleví. Ale není to tak. Vaše pozornost upřená na to, co vás trápí, bolí nebo jinak ničí, je pouze zdrojem dalších podobných pocitů.

Přijměte situaci tak, jak stojí. Nepátrejte dál po příčině, neukazujte na viníka a nevěnujte jí energii. uvidíte, co to udělá..

DEDE

10, Kultivujte svoje silné stránky..

Nikdo z nás není stejně dobrý ve všem.Vyplývá to z naší jedinečnosti. Docela oříškem bývá, uvědomit si, v čem jsme dobří a v čem ne. Co děláme rádi a co ne. Co nás naplňuje a co nás obtěžuje.

Pokud zvládnete roztřídit svoje schopnosti, dokážete velmi cíleně věnovat pozornost tomu, co vám jde. To je totiž přesně ta oblast, kterou je důležité posouvat, kultivovat, zkrátka to je naše ideální část na další rozvíjení a vzdělávání.

To, co vám nejde a zároveň vás to nijak nenaplňuje , nemá smysl lámat přes koleno. Naučte se delegovat konkrétní činnosti na někoho, kdo je bravurně zvládne levou zadní a s úsměvem. Uspoříte tím spoustu drahocenného času, který můžete věnovat svému růstu.

IOP

11, Převádějte věci do praxe..

Můžete navštívit desítky seminářů, vystudovat několik škol, přečíst stovky knih…, ale pokud nezačnete převádět získané poznatky do vašeho života, neposunete se ani o píď. Takto poznáte tu poměrně širokou masu lidí, která si neustále na něco stěžuje. Tito lidé mají pocit, že důvod, proč jim něco nevyšlo není na jejich straně, ale rádi ukazují na všechny kolem.

Běžně říkají, že učitel na střední stál za nic, když neumí anglicky ani slovo. Lektor na semináři taktéž, protože se jejich život nezlepšil atd. Pozor na to. Pokud nebudete, krok za krokem, každou získanou informaci aplikovat do praxe, zůstanou tyto informace nevyužité a zapadlé někde ve vaší mysli. A vy mylně dospějete k závěru, že vás opět nikdo nic nenaučil.

Viděla jsem stovky lidí, kteří procházeli kurzem nebo nějakým programem. A pouze jednotlivci uspěli. Byli to ti, kteří začali bez odkladu převádět věci do praxe. Začali hned a nehledali výmluvy, proč to nejde.

ROV

12, Udržujte ve svém životě rovnováhu..

Jednoduchá věta s obrovským významem. Pokud chcete dlouhodobě zlepšovat svoje výsledky, něčeho dosáhnout a nevyhořet po cestě, je nutné udržet rovnováhu ve všech oblastech našeho žití. Nelze 100% času věnovat práci a doufat v to, že se to za rok změní.

Potřebujete také doplňovat energii, trávit čas s přáteli, vzdělávat se, věnovat se dětem, relaxovat, sportovat, tvořit… Každý, kdo si vytyčí svůj cíl a plánuje si cestu, jak ho dosáhnout, by měl stejnou pozornost věnovat i naplánování ostatních životních oblastí.

Vymezte si čas, který věnujete práci na svém cíli a ten dodržte. Stejně tak se plně věnujte i ostatním věcem, které dělají život životem.

PPPPP

13, Plně se koncentrujte na svůj cíl..

Jako je důležité určit si čas, který věnujete práci, která vede k vašemu cíli, je důležité i nenechat se rozptylovat, když ten čas nastane. Pokud máte dvě hodiny každý den, věnujte je PLNĚ svému postupu vpřed.

Je jedno zda jde o běh, posilování, tvorbu nového projektu, studium střední školy, čtení naučné literatury atd., zkrátka určenou dobu věnujte POUZE TÉTO ČINNOSTI. Nasměrujte svou plnou pozornost na to, čeho chcete docílit. Vypněte mobil, televizi, sociální sítě na PC a věřte, že pokud dodržíte toto jednoduché a často porušované pravidlo, budete v cíli mnohem rychleji.

Pokud budete pracovat na svém projektu, korigovat děti pobíhající kolem vás, odskočíte si zapnout pračku, vyřídíte si telefonát s kamarádkou nebo odepíšete na pět emailů, nikdy nebude ve vašich silách podat plnohodnotný výkon. Z toho pak pramení pocity zmaru, že jste dělali všechno a vlastně není hotové ,,nic“. Alespoň pořádně.

DDDDDD

14, Říkejte ,,ne“ a otočte se k vyrušování zády..

Možná i vy spadáte do skupiny lidí, která má problém říkat NE. Jsou věci, bez kterých se na cestě k dosažení cíle neobejdete a toto je jedna z nich. Pokud si určíte čas na budování úspěchu, musíte se naučit i to, jak si ho uhájit před celým světem.

Běžně se stává, že člověk nazuje běžecké tenisky nebo zasedne k počítači a přesně v tu chvíli se ozve teta, že nutně potřebuje odvézt na nákup, bratr, že mu ujel vlak a potřebuje hodit z tréninku domů nebo šéf, zda můžete do zítra sepsat ten reklamační protokol, protože to hoří.

V takovou chvíli se obrňte silou a prostě řekněte NE. Musíte si vybrat.

Buď chápete, že to, po čem toužíte vy je stejně důležité jako to, co chtějí ostatní a dokážete jim to i sdělit a nebo budete celý život plnit potřeby ostatních lidí a svoje touhy zašlapete do okrajových částí mysli.

Rozhodnutí máte ve svých rukou. Nenechte se vydírat, nepodléhejte manipulujícímu chování okolí a držte se svého plánu.

SW

15, O zkušenosti se rozdělte..

Poměrně dost lidí se chová zvláštně, mají-li se rozdělit o získané zkušenosti. Mnoho z nich žije v mylném pocitu, že když je stálo tolik času, peněz, nasazení nebo snahy, je získat, chtějí si je nechat jen pro sebe. A ostatní? Ať si tu cestu projdou sami!

To je krátkozraký postoj, který v celkové strategii nikam nevede. I když dáte jednu radu několika lidem, každý z nich ji využije jiným způsobem, vytříská z ní jiný potenciál a vytvoří úplně odlišnou cestu, která je navázaná na jeho unikátní způsob uvažování.

Právě naopak, dělení se o získané zkušenosti je jasnou známkou vyzrálé osobnosti bez mindráků, která si je vědoma svojí vlastní hodnoty a nestaví svůj úspěch na nepodporování ostatních.

Ať už si vysníte jakýkoliv úspěch, ať už si zvolíte cíl ten nebo onen, vždycky bude záležet hlavně na vašem rozhodnutí. Ve chvíli, kdy se ROZHODNETE celou svou duší a budete dělat postupné kroky směrem k naplnění vize, nemůže to dopadnout jinak a k cíli dojdete.

Patnáct tipů, o kterých píši výše, mám ověřených. Zkuste je nejprve aplikovat na nějakou drobnost (uběhnutí prvního kilometru, přečtení knihy, které již rok odkládáte, pravidelné venčení pejska, učení se anglických slovíček…) a sami po pár týdnech zhodnoťte, zda vám moje tipy fungují. Potom už vám nic nebude bránit v tom, začít si plánovat cestu k životní tužbě.

Od srdce do srdce, Baru

PS: Velmi častá otázka zní: ,,Kdy je vhodné začít?“ Právě teď. Nenajdete ideálnější okamžik, každý je něčím výjimečný a každý bude mít v pozadí mnoho a mnoho vnějších, ať už pozitivních nebo negativních podmínek.

Podpůrné doplňující video mám tady:

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře
 1. Milan napsal:

  Poslam mnoho podravu ….pišudrobnou publikaci … kde vascituji a přitom prohlížím Vaše stranky.. Vše je mi blizké … Jste fantasticka…pošu vam k autorizaci VRBU …

  Milan Konečný

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů