DETOXIKUJ ŽIVOT - BARBORA ENGLISCHOVÁ

Proč se nikam neposouváme aneb Zítra začnu!

Každý z nás někdy odkládá věci na na potom… na příště … na zítra… CO dělat s vnitřním hlasem, který neustále opakuje: ,,NECH TO NA POTOM!“ ??

Určitě to znáte. V nějaké leckdy příjemné situaci si vesele naplánujete to, čeho chcete dosáhnout. A věřte, že nemusí jít zrovna o zdolání Mount Everestu ani reorganizaci vaší firmy. Někdy stačí pochůzky po úřadech, chuť zhubnout pár kilo nebo změna návyku, který nám zrovna neprospívá.

V tu konkrétní chvíli jsme přesvědčeni o tom, že to půjde hladce.

Proč se nám tedy náš záměr, pro který se rozhodneme, velmi často rozpadne jako puzzle hned na startovní čáře?

Také se někdy přistihnete, jak sledujete televizi, brouzdáte po internetu, pročítáte Facebook, i když moc dobře víte, že na vás čeká důležitý úkol, který byste dnes měli udělat?

Nebo víte CO je vaším osobním cílem, vaší vizí a stejně nemůžete najít energii prostě ZAČÍT?

Honí se vám hlavou, že to je složité a vůbec se vám do toho nechce?

Jenže to je teprve začátek. Horší jsou hlásky ve vašem podvědomí, které vás aktivně přesvědčují o tom, že TO NEDOKÁŽETE. Pociťujete vnitřní strach ze selhání a nejistota na vás útočí s agresivitou býka právě vpuštěného do arény?

Nejste v tom sami. Odkládání NA NEURČITO dnes dostalo moderní název PROKRASTINACE. Ale stále se jedná o to samé, o odkládání NA POTOM.

Níže najdete 4 důležité kroky, které vám pomůžou přetrhnout cílovou pásku s nápisem SPLNĚNÝ ÚKOL mnohem rychleji.

1. ZPOZORNĚTE

Laicky řečeno, stačí si všimnout. Uvědomte si, že se jen tak povalujte, přepínáte TV kanály nebo chodíte v pravidelných intervalech otevírat lednici.

Ono by na tom nebylo až tolik špatného, ale pokud si zároveň uvědomujete, že byste místo popsaných činností měli dělat NĚCO ÚPLNĚ JINÉHO (a cítíte výčitky) ZPOZORNĚTE.

2. KILOMETROVNÍK A KONKRÉTNÍ ÚKOL

Často nás brzdí velikost našeho úkolu. Pokud jich na nás čeká víc, býváme roztěkaní a naše pozornost je plytká. Použijte u každého většího cíle schéma s názvem KILOMETROVNÍK (stáhněte si níže pdf Zlikvidujte strach a pracovní schémata vám přijdou zdarma emailem).

Jde o pracovní mapu, ve které si specifikujete jednotlivé dílčí kroky u každého většího úkolu. Stejně jako plánujeme horský výstup a zastávky na cestě, které uděláme.

Nejen, že budete přesně vědět z jakých dílčích kroků se cesta k vašemu cíli skládá, ale zároveň vám jediný pohled na tento přehled ukáže co můžete udělat hned teď.

3. ODBOUREJTE OBAVY POMOCÍ VIZUALIZACE

Nyní už má váš úkol konkrétní obrysy. Přesto se vám do něj nemusí chtít. Proto si nyní velmi reálně představte jak dílčí úkol z vašeho KILOMETROVNÍKU zpracováváte.

Opusťte výčitky a přesměrujte podobné myšlenky k těmto pozitivním vizím.

4. NÁVYKOVÁ TROJKA

Ve chvíli, kdy se necháte pohltit negativní energií, vás únava přikrývá jako těžká neprodyšná deka. Tento stav je nyní nutné hned změnit.

Aplikujte schéma NÁVYKOVÁ TROJKA proti odkládání na potom  (další schéma, které k vám zdarma po stažení pdf  Zlikvidujte strach dorazí).

Strach a nejistota vás paralyzují v bodě smrti. V něm nejen, že nevykonáváte žádnou aktivitu (to by šlo lehce zaměnit s relaxací), ale ještě se utápíte ve výčitkách, které vás pohlcují a odrazují od toho jediného, co má smysl.

ZAČÍT. Návyková trojka pomáhá velmi rychle získat koncentraci a spustit akci. Do dílčího úkolu, který již máte definovaný nahoře v Kilometrovníku. 

A kdykoliv přijde splín, otálení, povalování a mysl vám začne požírat prokrastinační temnota, UDĚLEJTE PRVNÍ KROK.

Odkládání dělá lehkou věc těžkou a těžkou věc nemožnou.” GEORGE HORACE LORIMER

Barbora Englischová
autorka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT
Pomáhám lidem, kteří padají v jakékoliv životní oblasti směrem dolů, roztáhnout jejich křídla. Není důležité v jaké životní fázi se právě nacházíte, důležité je co začínáte dělat právě nyní. Pár slov o mně vám možná napoví víc. Moje 30denní výzva pomohla již mnoha lidem a já věřím, že pomůže i vám. Hledáte záchranné lano z nějaké konkrétní situace? Podívejte se na rubriky na mém blogu nebo si stáhněte zdarma Tahák aneb Jak se hned zbavit negativního myšlení.
Zde najdete e-knihu POROZCHODNÍK, která vám pomůže krok po kroku zbavit se bolesti, úzkostí a nasměrovat vaši energii směrem, který pro vás bude přínosný.
Svoji intuici s láskou tříbím již přes dvacet let a skrze ni a s vhledem do podstaty vědomí vám nabízím nový životní náhled, pojmenování původce problému ve vašem životě a pomocnou ruku při změně směru vaší životní cesty.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů