Plavete v H- – – – CH? Buďte rádi aneb Když přijde čas změnit životní směr

Stála a dívala se do země. Potom zvedla hlavu a spustila monolog: ,, Vlastně nevím, asi úplně všechno. S Kubou jsem se rozešla. Do práce chodím strašně nerada. Brácha odjel do Anglie a já se cítím tak divně. Nespokojená. Jenže co můžu dělat? Je mi 34, nemám děti a naši už jsou z toho na mrtvici. Kamarádka mi říká, že jsem moc náročná. Jenže já si přijdu jako v pasti. Můj život teď stojí prostě za dvě věci“.

Lucka tenkrát odpovídala na otázku, jejíž znění asi všichni víte. Zněla: ,, Co bys na svém životě změnila?“

Nedávno jsem měla přednášku v Praze. Po jejím skončení ke mě přišla žena, která seděla v zadní řadě a položila mi otázku: ,, Jak bych si mohla plnit sny, když se mi poslední dobou nic nedaří a nevidím v ničem smysl?“

Začnu neurvale citátem, ve kterém je obrovská pravda.

Ať už si myslíte, že to dokážete nebo si myslíte, že to nedokážete – oboje je pravda.

Proč tolik z nás žije v bludu,  že pokud chceme do svého života vpustit změnu mělo by to být v ideální době? Proč, když jsme na dně jen tak přežíváme? Proč většinou nedokážeme přijmout realitu v takové podobě v jaké je, nepřivítat ji do svého života a nezačneme tvořit konečně život, po kterém toužíme? Jednou z metod, která vám s tím pomůže je Robinsonova metoda.

DDD

V cestě k naplnění snů nám stojí především strachy nejrůznějšího rázu. A že jich je:

 • Strach ze změny. Nechci dělat věci jinak, než jsem navyklý.
 • Strach ze ztráty. Když si půjdu za svým snem, mohu ztratit to, co mám.
 • Strach z neúspěchu. Stejně se mi to nepodaří. Vždyť to nedokázal ani XY a ten je mnohem lepší, než jsme já.
 • Strach z reakce okolí. Co když se mi okolí vysměje? Lidé to budou řešit.
 • Nedostatek odhodlání. Ještě nenastala vhodná doba. Jsou důležitější věci než soustředit na to, co si přeji.
 • Předsudky. Sny si mohou plnit jen ti, co mají prostě štěstí. Můžu být rád, že mám alespoň život jaký mám.

Můj děda mi říkával: , Dokud na tebe občas někdo hodí nebo na tebe spadne H—O (rozuměj někdo tě pomlouvá, ponižuje, odrazuje od tvého záměru) , otřeš ho a jdeš dál (rozuměj pokračuješ ve svém nynějším životě).

Ve chvíli kdy budeš v H—-CH plavat (rozuměj situace bude neúnosná) musí následovat kompletní očista (čas na totální změnu).“

Když jsme byla na dně (tady se dozvíte víc) pokládala jsem si často otázku PROČ se člověk tolik bojí a CO vyvolává pocity plné strachu, nejistoty a úzkosti. Dnes, když se ohlédnu zpátky, mi je lít času, který jsem zbytečně promarnila. A tak jsem dala dohromady pár kroků.

EEEEE

 • Přestaňte řešit ostatní, začněte řešit sebe. V první řadě. Smýšlejte o sobě jen v dobrém, protože TO je důležité pro váš život. To, co si myslí ostatní je jejich problém.
 • Ujasněte si CO chcete a vydejte se za tím. Vyberte si jeden konkrétní sen, který si začnete plnit. Tak budete mít dostatek energie pro jeho splnění. Mnoho lidí dělá chybu, že si chtějí splnit více snů najednou. Nemají na to dost síly a v průběhu realizace rezignují. Začněte přemýšlet nad možnostmi, jak cíle dosáhnout. Možná zjistíte, že k tomu potřebujete získat určité vzdělání, projít školením, vyčlenit si hodinu nebo dvě denně na „plnění snu“.
 • Denně si připomínejte, že jste na cestě. Za svým snem. Pomůžeme vám v tom můj afirmační kalendář zdarma. Častou překážkou bývá malá motivace. Je nutné ji udržovat v pohotovosti, každý den si shrňte CO jste na cestě za svým cílem udělali.
 • Pište si záznamy (do diáře nebo do deníku). Budete mít na očích co už jste udělali, co udělat můžete a dokážete lépe držet pozornost zaměřenou na váš cíl.
 • Zůstaňte u záměru. Toto je bod, který bych nejraději vytesala do kamene. 90% lidí ztroskotá pouze proto, že nedokáží setrvat na cestě. Když jdete na několikakilometrový výlet, také vás neodradí první bolest nohou nebo první vyšplhaný kopec. I když se u toho zadýcháte. Prostě postupujete dál. Počítejte s tím, že těch ,,kopců“ bude několik, než dorazíte k cíli. Pokud chcete, pusťte si video, které jsme k tomuto tématu natočili.
 • Začněte pomáhat. Odkloňte na přítomnou chvíli pozornost sami od sebe a bez nároku na odměnu nabídněte pomocnou ruku někomu, kdo ji potřebuje. Že se cítíte děsně a nemáte na to ani pomyšlení? Věřte mi, pořád je mnoho lidí, kteří jsou na tom mnohem hůř a ne vlastním zaviněním. Poslechněte si rozhovor s ředitelkou Klokánků a pochopíte co tím myslím.TRU
 • Lidé, kteří umí milovat druhé, předtím někdy ublížili a zranili (a cítili se strašně)
 • Lidé, kteří jsou dnes v nějaké oblasti dobří, v minulosti mnohokrát prohráli (a jistě to chtěli i vzdát)
 • Lidé, kteří si umí vážit štěstí, jsou ti, kteří předtím poznali mnoho neštěstí a zármutku (a určitě hned nevěřili, že se to otočí)
 • Lidé, kteří jsou dnes moudří, mnohokrát chybovali a tím se posunuli dál (nabyli zkušeností a poučili se z vlastních chyb)

Život je změna. Je nutné se přestat bránit něčemu, co je tady přítomné a vždy bude. Možná vám povídání, 5 způsobů jak zlepšíte svůj život aneb Kdybych zítra zemřela, pomůže.

Vím, jak se nyní cítíte a co se vám honí hlavou. Představa naplněného a šťastného života je nyní ve vašich myšlenkách tak vzdálená. A tak těžko uvěřitelná. Pokud chcete vědět, co mám za sebou já, stáhněte si můj otevřený příběh. 

Jenže, stejně jako den vystřídá noc a novoluní si vymění místo s úplňkem, tak stejně tak vaše těžké dny vystřídají dny plné slunce. Pojďte tomu naproti.

S láskou, Baru

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů