DETOXIKUJ ŽIVOT - BARBORA ENGLISCHOVÁ

Úplněk a magické rituály

Upřímně, do tohoto článku se mi moc nechtělo. Obrovský svítící kotouč na obloze nebo naopak obloha bez viditelného měsíce kromě nespavosti, úzkostí a návalů emocí přináší i vizi podivínské paní s kočkou na rameni.

Přiznávám se, měla jsem kocoura, ale na rameni vážně nesedával. Jeho 14 kg živé váhy tento majstrštyk ani neumožňovalo. Kromě toho (promiň Gino) jsem u něj vnímala snahu se omýt tlapkou jako akrobatický nedosažitelný kousek.

Jenže na druhou stranu vnímám, již od dětství, že úplněk nás ovlivňuje mnohem víc, než si chceme připustit.

Že má vliv na naše tělo, věděli již lidé v hluboké minulosti. Noc, kdy je Měsíc v úplňku, byla odpradávna spojená s magií, a jistou dávkou obav. Šamani ji využívali pro svá nejsilnější kouzla, babky bylinkářky na sběr vzácných bylinek.

Moje prababička mi souvislosti odkrývala již po šestém roce mého života. Tradovalo se, že léčivé rostlinky sbírané za úplňku mají magickou sílu.

A fáze Měsíce, kdy není přivrácená část jeho povrchu k Zemi osvětlena Sluncem, tzv. novoluní, dokázala rozhodit energetické pole mnoha lidem.

Mezi účinky novoluní a úplňku na člověka existují rozdíly. Celkově je negativní vliv Měsíce na nás silnější při novoluní. Nepříznivý vliv úplňku působí více na naše fyzické tělo. Novoluní více ovlivňuje naši mysl. Vliv úplňku je zřetelnější.

Vliv novoluní je nehmotný, protože probíhá v naší mysli. Právě proto však může být pro člověka nebezpečnější. Není si vědom nebezpečí a nepodniká žádné kroky k tomu, aby mu předešel.

Blížící se úplněk v mnohých z nás vyvolává podráždění z blížící se probděné noci.

Kromě toho vnímavější z nás pociťují:

 • urputné bolesti hlavy
 • emoční labilitu
 • problémy s tlakem
 • nervozitu
 • nevysvětlitelné pocity strachu

Také tady jsou neochvějná fakta, která dokládají různorodé statistiky. Rodí se mnohem víc dětí, navyšuje se zločinnost a kulminuje počet sebevražd.

V dnešní době je mnoho z nás natolik odkloněno od přírody, že si pošetile myslíme, že na nás vliv měsíční fáze nemají.

Dříve byli lidé spjati s přírodou daleko více, proto ji i více vnímali a snažili se ji využívat v jejich prospěch.

Ve chvíli kdy připustíme fakt, že měsíc ovlivňuje náš život a naše konání zásadním způsobem, s ním můžeme nakládat tak, abychom z tohoto jevu čerpali pouze pozitivní dopady.

Měsíc a jeho mocná energie, stejně jako propojení s nejrůznějšími rituály a magií, jsou lehce rozpoznatelné snad i na tom úplně nejzapadlejším místě naší planety.

Pravdou také je, že někteří lidé vnímají jeho působení mnohem citlivěji a bez váhání by dokázali najít jasný důkaz měsíčního vlivu opírající se o vlastní prožitky.

Novoluní je zlom mezi vyčerpáním a přívalem nové energie.

Zpočátku tuto energii můžete vnímat jako napětí, neklid, netrpělivost a vzrušení, které může přecházet do podrážděných reakcí. Cítíme aktivitu, energii a pohyb, ale nevíme, kterým směrem je zaměřit. Něco začíná, ale je to tak neuchopitelné. Tak nekonkrétní.

Když jsem psala  Magické úplňky a novoluní snažila jsem se obecnou omáčku vynechat, protože pro běžného čtenáře je to zbytečně zdlouhavý a nic neříkající text. Naopak jsem se soustředila vyloženě na to, co přinese každému do života přínos hned.

Budete přesně vědět jak které znamení ovlivňuje měsíc v úplňku a při novoluní. Zároveň dostanete konkrétní rady co dělat a s čím určitě počkat.

Magické rituály v knize, které jsou děsivě funkční, jsou už jen takovou třešinkou na dortu.

Budu ráda, pokud místo tablet na spaní, vpustíte do života maximální dávku prospěšné energie.

Trochu magie pro odvážné:

Sílu úplňku si také lze snadno ověřit. Vezměte skleněnou mísu a naplňte ji vodou. Ve chvíli, kdy se objeví na obloze prozářený Měsíc, vezměte mísu oběma rukama a vystavte ji světlu Měsíce.

Zadívejte se dobře na hladinu vody. Zde pozor, mohou se zvednou emoce, může se vám zatočit hlava nebo na hladině spatříte výjev, který vás vyděsí. Postupujte tedy opatrně, beze strachu a v naprostém klidu.

Pokud budete dobře připraveni, ucítíte nejen zajímavý pocit, ale také můžete na hladině vody spatřit svoji minulost či budoucnost. Lze tak dokonce získat velkou dávku energie.

Kdo je Bára?

AUTORKA

 

Bára je publicistka, mentorka a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT.

Je autorkou jedinečného online programu Moje akademie štěstí. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strachPrvní pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře
 1. Ivana Kaubek napsal:

  To je pravda, od doby , co se zamyslim nad tim jak ziju, jsem zacala silu uplnku vnimat. Driv jsem to mela za uplny blabol. Dnes se mi deji veci stylu – na uplnek ve stiru jsem se nemohla dovolat manzelovi na sluzebni ceste – popadla me neuveritelna zarlivost – dodnes na to musim myslet. Na uplnek v byku, jsem od babicky dostala rodinne hodinky. A tak podobne. Vesmes jsem pred uplnkem hodne emotivni, placu pro nic, a tak. dekuji Barco za tohle tema.

 2. Já děkuji za milý komentář. Ano, úplňky ve spolupráci se znamením mají obrovskou moc. Ve chvíli, kdy si to připustíme můžeme náš život nasměrovat prospěšnou cestou 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • e-Kniha POROZCHODNÍK

  Tvůj vztah skončil a nevíš jak dál?

   

   

 • e-Kniha SAMA S MIMINKEM ANEB JAK NAJÍT KLÍČ K ÚSMĚVU

  Jsi těhotná nebo jsi porodila miminko a nemáš partnera?

 • program STOP – ZAČNI JINAK

  Tvůj život se nevyvíjí tak jak chceš?

  TRANSFORMACE STOP -ZAČNI JINAK

 • Nejnovější články
 • MEDITACE ZDARMA

  Máš nějaké trápení?
   

   

 • Co vás zajímá?
 • Uvidíme se na Facebooku
 • Instagram
 • Sledujte na Youtube
 • Tahák proti negacím

  Pokud cítíte, že Vám okolí bere energii, a nevíte jak se bránit, mám pro vás tahák do kapsy zdarma
   

 • E-book Detox těla nestačí

  Zde najdete základní rozlišení a pojmy, jenž vám objasní rozdíl mezi detoxem fyzické schránky a komplexní očistou vašeho já.