Jak proměnit úplňkovou depresi v nejlepší dny života?

Upřímně, do tohoto článku se mi moc nechtělo. Obrovský svítící kotouč na obloze kromě depresí, nespavosti, úzkostí a návalů emocí přináší i vizi podivínské paní s kočkou na rameni.

Přiznávám se, měla jsem kocoura, ale na rameni vážně nesedával. Jeho 14 kg živé váhy tento majstrštyk ani neumožňovalo. Kromě toho (promiň Gino) jsem u něj vnímala snahu se omýt tlapkou jako akrobatický nedosažitelný kousek.

Jenže na druhou stranu vnímám, již od dětství, že blížící se kulatý měsíc ovlivňuje mnohem víc, než si chceme připustit.

Že má úplněk vliv na naše tělo, věděli již lidé v hluboké minulosti. Noc, kdy je měsíc v úplňku, byla odpradávna spojená s magií, a jistou dávkou obav. Šamani ji využívali pro svá nejsilnější kouzla, babky bylinkářky na sběr vzácných bylinek. Moje prababička mi souvislosti odkrývala již po šestém roce mého života.

Tradovalo se, že léčivé rostlinky sbírané za úplňku mají magickou sílu.

Blížící se úplněk v mnohých z nás vyvolává podráždění z blížící se probděné noci. Kromě toho vnímavější z nás pociťují:

 • urputné bolesti hlavy
 • emoční labilitu
 • problémy s tlakem
 • nervozitu
 • nevysvětlitelné pocity strachu

Také tady jsou neochvějná fakta, která dokládají různorodé statistiky. Rodí se mnohem víc dětí, navyšuje se zločinnost a kulminuje počet sebevražd. V dnešní době je mnoho z nás natolik odkloněno od přírody, že si pošetile myslíme, že na nás vliv měsíční fáze nemají. Dříve byli lidé spjati s přírodou daleko více, proto ji i více vnímali a snažili se ji využívat v jejich prospěch.

Ve chvíli kdy připustíme fakt, že měsíc ovlivňuje náš život a naše konání zásadním způsobem, s ním můžeme nakládat tak, abychom z tohoto jevu čerpali pouze pozitivní dopady.

Měsíc a jeho mocná energie, stejně jako propojení s nejrůznějšími rituály a magií, jsou lehce rozpoznatelné snad i na tom úplně nejzapadlejším místě naší planety.

Pravdou také je, že někteří lidé vnímají jeho působení mnohem citlivěji a bez váhání by dokázali najít jasný důkaz měsíčního vlivu opírající se o vlastní prožitky.

Když jsem psala e-Knihu Magické úplňky a novoluní snažila jsem se obecnou omáčku vynechat, protože pro běžného čtenáře je to zbytečně zdlouhavý a nic neříkající text. Naopak jsem se soustředila vyloženě na to, co přinese každému do života přínos hned.

Budete přesně vědět jak které znamení ovlivňuje měsíc v úplňku a při novoluní. Zároveň dostanete konkrétní rady co dělat a s čím určitě počkat.

Magické rituály v knize, které jsou děsivě funkční, jsou už jen takovou třešinkou na dortu.

Budu ráda, když se na e-Knihu Magické úplňky a novoluní podíváte a sami posoudíte, zda její obsah rezonuje s vaší niternou energií a chutí do svého života vpustit místo tablet na spaní maximální dávku prospěšné energie.

Trochu magie pro odvážné:

Sílu úplňku si také lze snadno ověřit. Vezměte skleněnou mísu a naplňte ji vodou. Ve chvíli, kdy se objeví na obloze prozářený Měsíc, vezměte mísu oběma rukama a vystavte ji světlu Měsíce.

Zadívejte se dobře na hladinu vody. Zde pozor, mohou se zvednou emoce, může se vám zatočit hlava nebo na hladině spatříte výjev, který vás vyděsí. Postupujte tedy opatrně, beze strachu a v naprostém klidu.

Pokud budete dobře připraveni, ucítíte nejen zajímavý pocit, ale také můžete na hladině vody spatřit svoji minulost či budoucnost. Je to skvělý nástroj k věštění. Lze tak dokonce získat velkou dávku energie.

Barbora Englischová
autorka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT
Pomáhám lidem, kteří padají v jakékoliv životní oblasti směrem dolů, roztáhnout jejich křídla. Není důležité v jaké životní fázi se právě nacházíte, důležité je co začínáte dělat právě nyní. Pár slov o mně vám možná napoví víc. Moje 30denní výzva pomohla již mnoha lidem a já věřím, že pomůže i vám. Hledáte záchranné lano z nějaké konkrétní situace? Podívejte se na rubriky na mém blogu nebo si stáhněte zdarma Tahák aneb Jak se hned zbavit negativního myšlení.
Zde najdete e-knihu POROZCHODNÍK, která vám pomůže krok po kroku zbavit se bolesti, úzkostí a nasměrovat vaši energii směrem, který pro vás bude přínosný.
Svoji intuici s láskou tříbím již přes dvacet let a skrze ni a s vhledem do podstaty vědomí vám nabízím nový životní náhled, pojmenování původce problému ve vašem životě a pomocnou ruku při změně směru vaší životní cesty.
Komentáře
 1. Ivana Kaubek napsal:

  To je pravda, od doby , co se zamyslim nad tim jak ziju, jsem zacala silu uplnku vnimat. Driv jsem to mela za uplny blabol. Dnes se mi deji veci stylu – na uplnek ve stiru jsem se nemohla dovolat manzelovi na sluzebni ceste – popadla me neuveritelna zarlivost – dodnes na to musim myslet. Na uplnek v byku, jsem od babicky dostala rodinne hodinky. A tak podobne. Vesmes jsem pred uplnkem hodne emotivni, placu pro nic, a tak. dekuji Barco za tohle tema.

 2. Já děkuji za milý komentář. Ano, úplňky ve spolupráci se znamením mají obrovskou moc. Ve chvíli, kdy si to připustíme můžeme náš život nasměrovat prospěšnou cestou 🙂

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • e-Kniha POROZCHODNÍK

  Tvůj vztah skončil a nevíš jak dál?

   

   

 • e-Kniha SAMA S MIMINKEM ANEB JAK NAJÍT KLÍČ K ÚSMĚVU

  Jsi těhotná nebo jsi porodila miminko a nemáš partnera?

 • program STOP – ZAČNI JINAK

  Tvůj život se nevyvíjí tak jak chceš?

  TRANSFORMACE STOP -ZAČNI JINAK

 • Nejnovější články
 • MEDITACE ZDARMA

  Máš nějaké trápení?
   

   

 • Co vás zajímá?
 • Uvidíme se na Facebooku
 • Instagram
 • Sledujte na Youtube
 • Tahák proti negacím

  Pokud cítíte, že Vám okolí bere energii, a nevíte jak se bránit, mám pro vás tahák do kapsy zdarma
   

 • E-book Detox těla nestačí

  Zde najdete základní rozlišení a pojmy, jenž vám objasní rozdíl mezi detoxem fyzické schránky a komplexní očistou vašeho já.