Proč vznikla tradice charitativních bazárků?

Napadlo vás někdy, proč někteří lidé pomáhají druhým? Jaký mají pro to důvod? Proč to dělají a co z toho získávají pro sebe?

Je mnoho způsobů, jak lze pomoci a podat ruku těm, kteří se nechali vláčet životem a nedopadlo to zrovna dobře. Každý máme jinou startovní pozici do života a každý se s určitými problémy popere jiným způsobem, někdo snadno, někdo velmi složitě a někdo to neumí vůbec. Každopádně citace Pomáhej a pokud to nejde, alespoň neškoď ... mi mluví z duše.

Emoce radosti a štěstí, povědomí o lidské solidaritě nebo pocity prospěšnosti jsou odměnou pro každého, komu prospěšnost bytí ostatních lidí není lhostejná.

🙏⭐️Mám pro vás dvě tajemství:

⏩⏩1. tajemství: Když dáváte, budete i dostávat.

Mnoho z lidí žije v omylu, že měli dostat vděk a ocenění zpět od osoby, které neustále pomáhají. Vytvářejí podmíněnou pomoc. Jenže takto to nefunguje. Pomoc druhému musí být vždy dobrovolná a bez očekávání. Ano, budou se vám vracet dobré věci, ale většinou z jiného zdroje, než si nyní myslíte. Důvodem je Zákon přitažlivosti, zkrátka, to čím žijete, co cítíte a o čem přemýšlíte TO DOSTANETE. Pomáhejte a prociťujte vděčnost.

⏩⏩2. tajemství: Když pomáháte druhým, pomáháte i sobě.

Když pro druhé něco uděláte, zvedne vám to sebedůvěru a budete mít dobrý pocit, který vyplývá z dávání.

Dáváme tím i sobě nevšední a smysluplný dárek, poněvadž přijímáme něco vysoce hodnotného - pocit, který nelze koupit ani materializovat.

Měli bychom umět a být schopni přijímat i dávat – poskytovat podporu těm lidem a tam, kde je to nejvíce třeba.

AKTUÁLNÍ AKCE: 4. CHARITATIVNÍ BAZAR projektu Detoxikuj život na podporu azylového domu v Krupce

14.11.2019 15:00-18:00 hodin v Beuronské kapli Gymnázia Teplice

 

poděkování patří: Gymnázium Teplice (prostory), Lahůdky Jitřenka Teplice (občerstvení), Asklepion Praha (dárky pro maminky s dětmi), Miroslav Němeček (peněžitá pomoc), Salon Identiti Teplice (služby pro maminky)

 

ZDE JE REPORT Z AKCE.

Proč jsem vytvořila Detoxikuj život?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Proč někteří dokáží životní krizi zvládnout a ještě ji skrze získanou zkušenost zúročit, a druzí se v životě trápí a výsledky stále nikde? V čem je zakopaný pes?

Osobně jsem zažila oba stavy. Roky jsem se v životě trápila. Životní krize mě srážely na kolena. Snažila jsem se, učila jsem se, navštěvovala jsem semináře v zahraničí, zkoušela nové postupy, ale necítila jsem se o moc lépe...

Pak najednou došlo k zásadnímu zlomu. V nejtěžším období mého života jsem zvládla položit základy naplněnému životu a projektu Detoxikuj život. I když se mi děly věci, které by sami o sobě i jednotlivě dokázali nejednoho srazit na zem, já převzala komplexní zodpovědnost a udělala rozhodnutí. Zanedlouho poté jsem se nestačila divit, co vše je člověk schopný díky vědomým procesům vytvořit.

Když se ohlédnu dozadu přes rameno do minulosti, vidím pár JASNÝCH SIGNÁLŮ, proč to nejdřív celé roky nešlo, a najednou "z ničeho nic" přišel úspěch a štěstí v životě. Ono to totiž nebylo "z ničeho nic". 

Už máte svůj "konkrétní plán" jak vytvořit život svých snů?