ZLIKVIDUJTE STRACH - CO S VNITŘNÍM HLASEM, KTERÝ OPAKUJE: ,,TY NA TO NEMÁŠ?"

3 KROKY, JAK VÝRAZNĚ ZVÝŠIT ÚČINNOST SYSTÉMU:  ZLIKVIDUJTE STRACH 

KROK 1: Koukněte se na video vlevo a posuňte se opět o kus dál.

KROK 2: Přečtěte si moje psaní níže, kde najdete 4 funkční kroky použitelné hned.

KROK 3: Stáhněte si pod videem pdf ZLIKVIDUJTE STRACH - 5 ÚČINNÝCH KROKŮ

KROK 4: Stáhněte si svůj strom STRACHOVNÍK, díky němuž si lépe najdete oblasti, ve kterých Vám strah znemožňuje žít prospěšný a naplněný život.

CO S VNITŘNÍM HLASEM, KTERÝ OPAKUJE: ,,TY NA TO NEMÁŠ?"

Každý z nás ví, že život není vždy procházka růžovým sadem. Střídají se chvíle pohody, chvíle, kdy létáme na růžovém obláčku i chvíle, které nám podlamují nohy. To je realita života a tím nás nutí okolní svět se neustále vyvíjet. Velí nám opustit rigidní chování a podsouvá nám pružnost v našem konání a jednání.

Tudíž z toho bychom mohli usuzovat, že jsme zpraveni o tom, že nám do života ať už chceme nebo nechceme přistaví i překážky, které budeme muset zdolat. I když je tato skutečnost zcela jasná, proč nás některé z nich sráží na kolena, zatímco jiné ať už s menším nebo s větším úsilím zdoláváme se zarputilostí sobě vlastní?

Co definuje výběr okolností, které nás stáhnou do propasti pochybností, které v hlavě spustí vzorec na téma: To nedokážeš, ani náhodou!?

Odpověď je jednodušší, než si myslíte. Jde o PŘÍPRAVU a ZKUŠENOST.

Pokud víme co nás čeká a co v cíli obdržíme lépe snášíme celou prostřední část, tedy tu cestu.  A i když je plná překážek, víme, že je můžeme očekávat a jsme rozhodnutí je překonat, poněvadž víme, jaký pocit na nás čeká v cílové rovince. Když si to shrneme zní to logicky.

Pokud začínám každé jaro běhat, tak vím přesně, co přijde. Bude mi bušit srdce, nohy budou protestovat a sotva popadnu dech. Občas si zanadávám, ale přes to všechno, přes propocené tričko a svalové křeče budu pokračovat dál. Už totiž vím, že za pár týdnů toto všechno odezní a dostaví se pocity úplně jiné.

A tady je zakopaný pes. Pokud něco (i když pro nás těžkého a nepříjemného) děláme opakovaně a dovedeme odhadnout reálný výsledek našeho počínání, tak zatneme zuby a jdeme na věc.

Jenže život nám občas (někdy méně někdy více často) připraví překvapení o které nestojíme, neznáme ho a v aktuální fázi si neumíme leckdy ani představit benefity ze situace plynoucí. Nebo si je dovedeme představit velmi mlhavě, což nám jako motivace nestačí.

A v tuto chvíli na řadu přichází strach. Strach ze selhání, strach, že nejsme dost dobří. Strach nás dokáže paralyzovat na hodně dlouhou dobu a někdy nás donutí náš záměr zcela vzdát.

Jak to udělat, abychom šli se stejnou vervou do všeho, co musíme (chceme) udělat? Jak se zbavit pochybností? Pocitu méněcennosti? Níže najdete fungující 4 rady, které vás posunou o krok dál.

1, UDĚLEJTE TO ,,NA SÍLU"

Pokud se něčeho zalekneme, většinou nás opouští motivace i chuť udělat krok vpřed.

Moje kamarádka tři roky řešila, zda si dá nebo nedá v dospělém věku přihlášku na VŠ. Každé naše setkání mi vyprávěla, jak to nemá cenu, protože ji nevezmou. Už vypadla z učení. Nebude stačit mladým ambiciozním studentům. Zesměšní se. A nakonec poníženě po pár měsících (pokud už by ji náhodou vzali) ze školy potupně odejde.

Jednoho dne už jsem to nevydržela a položila jsem jí otázku. Co se Ti může stát v nejhorším případě? Spustila její dobře nacvičený monolog plný obav a strachů. Zastavila jsem ji. To je perfektní výchozí pozice, protože teď už Tě výsledek může jenom překvapit. Přihlášku podala, uspěla a čtvrtým rokem studuje, ale to vůbec není podstatné. Podstatný je ten krok jako takový, i kdyby byl výsledek jiný. Strach je zde, aby nás zbrzdil. Odradil. A je destrukcí naší osobnosti.

Vnímejte svoje strachy, nechte je plynout a děkujte jim. Poněvadž poté je můžete přeprat. Takže, ať už máte strach ze studia, z rozhovoru s partnerem, z vyšetření u lékaře, z pohovoru na nové pracovní místo, zkrátka z čehokoliv, vydejte se na cestu. Ten pocit, že jste dokázali to udělat (nejde o výsledek) se nevratně zapíše do podvědomí a tam bude fungovat jako motivační klíč pro další a další překážky, kterých je náš život plný.

 

2, KONEC NADVLÁDY NEGATIVITY

Každý z nás ví, že ve chvíli kdy se blíží něco co se nám nechce a co vyvolá vlnu odrazujících emocí upadáme do záporného stavu. Někdo je přešlý, někdo je rozrušený, jiný je ve stresu nebo postupně propadá depresivnímu stavu. Je nutné si uvědomit, kdy tato chvíle nastane.

Jako příklad si můžeme dát třeba blížící se návštěvu u zubaře nebo projev před širším publikem.

Někteří z nás v sobě živí negativní emoce hned při obdržení zprávy, že něco podobného nastane. Někomu sepnou pár dní předem. Někdo pociťuje neklid a svírající se žaludek až těsně před.

Velmi důležité je vědět, do jaké skupiny patříme a ve chvíli kdy tento pocit nastane a začne se horská dráha negativismu rozjíždět je nutné zatáhnout za záchrannou brzdu.

Záchranná brzda může mít mnoho podob. Jednou z nich je NÁVYKOVÁ TROJKA, to je pracovní schéma, které vám přijde v dalším mém emailu ve formátu pdf zdarma.

Prozatím zkuste svižnou procházku v jakémkoliv počasí, i když se vám rozhodně nebude chtít. Také to funguje. Raději mám ale konkrétní jednotlivé krůčky, které vám příště pošlu včetně pracovních listů zdarma.

3, PAMĚŤ - NAŠE ZÁCHRANA

Zkusme si vzpomenout, kolikrát v životě má člověk pocit, že zažívá to nejhorší co se mu může stát. Udělejme si výlet do svojí dlouhodobé paměti a zamysleme se nad tím, kolikrát jsme si to mysleli a jak to je nyní.

První rozchod, konec světa a nyní s odstupem x let? Maturita nejhorší den a nyní po x letech a dalších zkouškách? Vypalování bradavice, utrpení, strach a slzy a nyní ve srovnání s něčím co následovalo x let poté a vyžádalo si třeba hospitalizaci?

Přemýšlejme, porovnávejme. TO co se nám nyní zdá nepřekonatelné BUDE mít v budoucnu úplně jiný význam, než nám strach hlásá teď a tady.

4, ODMĚNA - SOUSTŘEDĚNÍ

Ve chvíli, kdy máme zdolat nepříjemné překážky musíme mít vizi. Plán. Něco, co nám (až bude po všem) vynahradí to lopocení. Tudíž zcela konkrétní představu na kterou upínejte svoje myšlenky kdykoliv se negace vynoří.

A je úplně jedno, zda při mytí nádobí v zaplivané hospodě budete myslet na vaše vysněné kolo, které si za vydělané peníze z brigády koupíte nebo se při přípravě na závěrečné zkoušky ve škole budete ustalovat představou vašeho nového pracovního místa.

Důležité je při vzpouře vaší mysli okamžitě odpovědět odvetou a servírovat výsledky, pro které se trnitou cestou vydáváte.

JE TO VŠECHNO, CO VÁM CHCI ŘÍCT O LIKVIDACI STRACHU, OBAV A NEGATIVNÍCH POCITŮ?

Zdaleka ne, jsme teprve na začátku! Nyní si dáme malou pauzu, výzva pro vás je, abyste zkusili od teď pozorovat, jaké ze situací prožíváte během dne v nastavení mysli, když se blíží pro Vás nepříjemná údálost. 

Uvádějte rady z pdf staženého souboru ZLIKVIDUJTE STRACH - 5 ÚČINNÝCH KROKŮ do života.

Během následujících pár dní Vám na email pošlu další krok na cestě, která vede ke zbavení se strachů jednou provždy.

Součástí mého emailu bude BONUS - 2X PDF ZDARMA (s podrobným vysvětlením).

Těším se, Bára

KDO JE BÁRA?

Certifikovaný kouč, mentorka, publicistka a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT.

Milující máma malého kudrnáče, zbožňující cestování po vlastní ose po celém světě.

MŮJ PŘÍBĚH NAJDETE TADY.

8 tipů, jak porodit a nezbláznit se
Ve chvíli, kdy se žena stane matkou, se její život zásadně změní. Porod změní kvalitu…
Celý článek
Jak si přát, aby se to splnilo
Není to náhoda, když se sny stávají skutečností – je to výsledek naší energie, myšlenek…
Celý článek
10 tipů, jak překonat sociální úzkost
Sociální úzkost trápí mnoho lidí, a přesto o tomto problému často mlčíme. Tento článek je…
Celý článek
8 tipů, jak na vděčnost v každodenním životě
Sebeláska, sebehodnota, vděčnost. Právě to je v životě opravdu důležité. Často se však zaměřujeme na…
Celý článek
11 tipů, jak překonat strach a udělat z něj spojence
Strach je jednou z nejsilnějších emocí, která může ovlivnit naše rozhodování, naše tělo i mysl.…
Celý článek
Rychlá metoda, jak si udržet pozitivní emoce
Jedním z největších problémů vědomé tvorby reality je udržet si pozitivní emoce. Myslíme na to,…
Celý článek
Příběh, jak vzniká stres v naší hlavě
Stres je něco, co potkává každého člověk v průběhu celého života. Co doopravdy (ne)musíte?
Celý článek
14 tipů, jak na minimalismus v životě
Ačkoliv potřebujeme i praktické věci, můžeme si doma, v práci nebo ve své mysli vytvořit…
Celý článek
Co je spřízněná duše a 11 znamení, jak ji poznat
Tento zvláštní druh vztahu, který je bezpodmínečně harmonický, láskyplný a naplňující, je naše spřízněná duše.…
Celý článek