[ROZHOVOR] Kouzelnice KELLY: ,,Věřím, že co do Vesmíru vypustíme, to přijde.“

Nevěřím na náhodu. Takže z mého pohledu je mi jasné, že jsem si ji do mého života přitáhla.  Zákon přitažlivosti v plné síle, magie a trochu tajemna pro ty z vás, kteří boří ve svých životech hranice a posouvají se neustále dál. Pro ty z vás, kteří se občas chtějí nechat okouzlit a všední realitu třeba časem nahradit plnohodnotným vytvářením vlastního životního scénáře.

Dnešní rozhovor je s ženou, která i díky televiznímu pořadu okouzlila několik milionů lidí.

KELLY.

Ing. Květoslava JUŘÍK KELLNEROVÁ, čtvrtá pokračující generace kouzelníků rodiny Kellner.

1, Představte se čtenářům, Kelly. Vím, že máte velmi silnou vazbu na rodové jméno?

Ke svému příjmení mám tak silné vazby a natolik si ho cením, že jsem o něj nechtěla ani v manželství přijít. Narodila jsem se v Olomouci, ale celé dětství, resp. velkou část z něj, jsem prožila v Pardubicích. Část dětství jsem prožila „kočovně“, neboť jsem doprovázela své rodiče po celém světě, kde vystupovali jako kouzelníci.

V pozdějším věku kvůli povinné školní docházce rodiče již vystupovali pouze v ČR. V Pardubicích jsem potom vystudovala na Univerzitě Ekonomii a management (Ing.). Vzala jsem to, čemu jsem rozuměla, protože jsem odmaturovala na Obchodní akademii. Mé znamení zvěrokruhu je Kozoroh a řekla bych, že mě plně vystihuje.

2, Jaké byly vaše kouzelnické začátky?

Na prkna, která znamenají svět“, jsem se dostala velmi brzo náhodou. Jak jsem již zmínila, od útlého věku jsem doprovázela se svými sourozenci rodiče v zahraničí. Nenavštěvovala jsem školku jako moji vrstevníci, ale měli jsme chůvy, které se o mě a bratra staraly.

Starší sestra vystupovala s rodiči. Jednou se stalo, že se chůva musela vrátit do ČR a neměl nás kdo hlídat. Rodiče nás vzali sebou na vystoupení, ale dvě malé děti ve věku 3 a 4 let těžko někdo donutí být v klidu v zákulisí. Tak se hledalo řešení.

Maminka přišla s nápadem, co kdybychom byli na jevišti s nimi? Budou nás mít celou dobu pod kontrolou a malé děti před diváky reagují tak, že stojí jak přikované.

Pořídili nám kostýmy a už jsme byli součástí programu. Problém vyřešen. Postupně přes jednoduché asistenční role „podrž, přines, odnes“ jsem si přivykala jevišti a pozornosti publika. Někdy okolo 8 let jsem předvedla ve společném programu své vlastní jednoduché kouzlo a postupně se přidávala další a další kouzla.

První samostatné vystoupení za honorář jsem měla v 11-ti letech na mikulášské besídce a o dva roky později jsem vystupovala v amfiteátru v rámci doprovodného programu před 10ti tisíci diváky.

Takto jsem fungovala asi do 25 let, kdy jsem vystupovala jako členka kouzelného divadla Illusion revue Kellner v rámci „rodinného podniku“ a k tomu jsem měla své samostatné projekty.

3, Žijete s Tomasianem, tudíž jde o velmi silné kouzelnické spojení. Jak začal váš vztah?

S manželem jsem se potkala, když jsem studovala v posledním ročníku na Univerzitě. Pocházel z Olomouce, kde jsem měla babičku a přivdanou sestru, takže jsem tam často jezdila. S Tomasianem jsme se seznámili náhodou a spojila nás kouzla.

Při první schůzce jsem byla ohromena jeho talentem, který on si v danou chvíli vůbec neuvědomoval!

Byl pro mě něco jako neopracovaný diamant s obrovským potenciálem. Vytvořili jsme spolu Magic Duo a začali vystupovat společně.

Navzájem jsme se začali posouvat kupředu. Předávali jsme si společně to, co tomu druhému chybělo. Společné souznění nás přivedlo do manželství a dnes máme dvě krásné děti, Danielka (4 roky) a Kristýnku (2 roky).

4, Proč jste se přihlásila v roce 2018 do soutěže Česko Slovensko má talent? Co na to říkal manžel? 

To je jedna z mnoha záhad v mém životě, kterou nedokážu logicky vysvětlit. Soutěž pro mě představovala hrozného strašáka. Poškodila mnoho mých vážených kolegů, protože kouzelníci tam nebyli vřele vítáni. Můj manžel jí absolvoval dvakrát.

V roce 2013 postoupil, ale neprošel přes Velký třesk do semifinále. V roce 2016 zkusil štěstí znovu, probojoval se do finále a změnil vnímání kouzelníků v této soutěži.

Po celou dobu jsem jasně dávala najevo, že ho podpořím, ale za žádných okolností se před kameru s ním nepostavím, protože z tohoto formátu mám panickou hrůzu. Doslova „pokud chce riskovat ostudu, ať si jí nese na bedrech sám“. Navíc nejsem úplně soutěžní typ.

V roce 2018 se něco ve mně změnilo ( v mnoha směrech jsem přehodnotila dosavadní život). V tom roce slavil můj dědeček, člověk, který mi byl vzorem jak uměleckým, tak lidským, jubileum 100 let od narození. Každý z naší rodiny udělal nějaký počin na jeho památku.

Já chtěla taky něco udělat, ale nic mi nepřišlo dostatečně vhodné. Jednoho dne Tomasianovi přišel mail z produkce Talentu, jestli neví o nějaké ženské kouzelnici, na kterou by mohl dát tip. Kouzelníků už v soutěži byla celá řada, ale žena kouzelnice nikdy. U snídaně se se mnou o tuto informaci mezi řečí podělil. A já odpověděla, ať odepíše, že se přihlásím.

Nevěřil svým očím, ani svým uším, protože znal můj postoj k soutěži. Dal mi týden na rozmyšlenou, kdy mě přesvědčoval, ať si to rozmyslím, že ten tlak neustojím, že po 4-leté pauze na mateřské se nemůžu jen tak postavit na jeviště a už vůbec ne hned před kamery.

Jenže to bylo marné, protože se mi v hlavě zrodil nápad. Jasně jsem věděla, s jakým záměrem tam chci jít. Nejdu soutěžit, můj cíl měl hlubší rozměr, který mě přenesl přes můj vnitřní strach. Já šla připomenout svého dědečka, českou kouzelnickou legendu. Nechtěla jsem se smířit tím, že jak umírají jeho pamětníci, vzpomínka na něj se pomalu vytrácí a zůstala by jen jako odstavec v kouzelnických publikacích.

Televize a internet jsou v tomto směru věčné, když to klapne. Nešlo mi o postup, přála jsem si, abych celou rutinu úspěšně dokončila pro něj. Nejhorší na tom celém bylo, že jsem neriskovala pouze zostuzení sebe, ale i svého manžela a rodinného jména Kellner.

Pevně věřím, že ten večer tam byl dědeček se mnou a držel nade mnou ochranou ruku. To, co se dělo dál, bylo jako sen a každý postup byl pro mě neuvěřitelným překvapením.

5, Jaký máte životní záměr…poslání…čeho chcete dosáhnout…vaše sny?

Na tuto otázku asi neznám jednoznačnou odpověď. Jsem člověk otevřený, který rád přijímá, co mu osud přichystá a moc neplánuje. Ráda si dávám nové a nové výzvy. Jsou to moje malé zkoušky, jestli obstojím nebo ne.

Můj život bych přirovnala k horské dráze. Neumím žít nečinně v klidu. Přála bych si svůj život prožít tak, abych měla na stáří na co vzpomínat a říct si, že jsem ho prožila naplno.

Věřím, že co do vesmíru vypustíme, to se nám vrátí. Asi největší mé poslání je, aby se mi podařilo vychovat ze svých dětí slušné lidi a připravit je na život, aby v něm obstály. Pokud za mnou na tomto světě zůstane byť sebemenší stopa, budu spokojená.

6, Jak často se ptají lidé na prozrazení tajemství? Co jim odpovídáte?

Pocit býti okouzlen je jeden z nejkrásnějších prožitků, který můžeme zažít. Vrací nás zpět do dětských let, kdy nic nebylo nemožné, do říše fantazie.

Nechtějte o ten pocit přijít. Kouzla vás baví pouze do té doby, dokud nevíte, jak se dělají.

7, Znáte zákon přitažlivosti? Zajímají vás věci mezi nebem a zemí? Váš postoj k nim?

Řídím se podle zákona přitažlivosti, je to mocný nástroj!

Vnitřně to tak cítím a věřím v to. Už před lety se kolem mě skloňovalo slovo „Tajemství“ a již tenkrát se mi tato audionahrávka dostala do ruky.

Věřím, že chod událostí ovlivníme tím, jak k nim v myšlenkách přistupujeme. Jsem přesvědčena, že náš úspěch/neúspěch je ovlivněn tím, jak smýšlíme o výsledku. Naprosto zásadní je naše vnitřní přesvědčení.

8, Čím si myslíte, může Vaše umění lidi obohatit? 

Dokážu je odpoutat od starostí všedních dní. Pomůžu na chvilku zapomenout a odvést myšlenky jiným směrem. V dnešní uspěchané době je to čím dál cennější, proto náš obor zažívá „renesanci“.

Každý člověk reaguje jinak. Někdo to přijímá a nechá se unášet na vlnách sladké nevědomosti, baví se. Jiní si zase lámou hlavu, jak jsem to asi udělala.

Ať je podstata jakákoliv, pokud začne divák přemýšlet, jestli je něco mezi nebem a zemí, co si nedokáže logicky vysvětlit, dělám to správně. 

Přínos ženy kouzelnice je hlavně v nestandardnosti. Obvykle je tato role přisuzovaná mužům, takže je to příjemná změna.

9, Věnujete se charitě? Pomáháte lidem? 

Ano, snažím se, co je v mých možnostech. Vnímám to jako svou povinnost, splátku vůči vesmíru, abych pomáhala lidem, co neměli tolik štěstí v životě. S manželem navštěvujeme v období Vánoc onkologicky nemocné děti ve Fakultní nemocnici Olomouc.

Letos jsme vystupovali v rámci charitativního galavečeru na pomoc Elence Vojtkové, které diagnostikovali Westův syndrom.

Snažím se využívat svého vlivu na sociálních sítích, abych upozornila na ty, kteří potřebují pomoci (kavárna v Praze, kde obsluhují lidé s Dawnovým syndromem/ Mirka, která vybírala peníze na operaci obličeje v USA/ Lukášek, který vybírá peníze na robotickou ruku, aby mohl jít studovat atp.). Podporuji i finančně různé sbírky.

10, Věříte na sílu ženství? Považujete sebelásku za důležitou? Máte se ráda?

Věřím hodně v sílu ženství. V dnešní době, kdy se snaží být stírány rozdíly mezi pohlavím a staví se na rovnoprávnosti ve všem směrech, mnoho z nás žen zapomnělo na to býti ženou.

Vždyť taková společnost Mary Kay na tom postavila celosvětový byznys. Mary Kay Ash, zakladatelka firmy, učila ženy sebelásce, víře v samu sebe a prezentovat se jako dámy. Je to mocná zbraň.

Mám se ráda, ale musela jsem se to naučit. Vždy tomu tak nebylo.

Sebelásku považuji za velmi důležitou. Věřím, že mnoho psychických problémů a nespokojenosti v životě pramení právě z nedostatku sebelásky. Věřím, že pokud se vnitřně žena vnímá jako krásná, je tak vnímána i okolím navenek.

To souvisí i se sebevědomím, které mnoho žen nemá právě z důvodu nedostatku sebelásky a podceňování sebe sama.

11, Povedete děti ke kouzlení? Máte sen předat jim vaše znalosti?

Povedu je úplně stejně, jako jsem byla vedena já a moji rodiče. Bude to pro ně přirozené prostředí. Kolem kouzel se u nás doma točí všechno a karty najdete i na záchodě.

Ovšem jestli se kouzlům budou dál věnovat, bude už na nich. Nutit je nebudeme.

12, Jak vypadá běžný den kouzelnice?

Můj běžný den je stejný jako kterékoliv jiné matky.

Jen během starostí kolem dětí se snažím sportovat, trénovat kouzla a pracovat na nových projektech, protože pořád mám potřebu něco vymýšlet a někam se posouvat. Navíc mám v Olomouci kosmetický salon, o který se společně s mojí sestrou 8 let staráme.

13, Umíte nějaké kouzlo, které Váš manžel ještě nezná? 

Takové kouzlo není, známe velmi dobře své repertoáry a hodně věcí děláme stejně. Je to spíš o předvedení, některá kouzla víc sedí mně a k němu se nehodí a naopak.

14, Co byste na sobě změnila, kdyby stačila kouzelná koule?

Udělala bych ze sebe vysokou modrookou blondýnu. Sranda.

V rámci fyzického vzhledu bych asi změnila hodně věcí, protože čas a mateřství si vybralo svou daň, ale ve své podstatě jsem se sebou spokojená.

15, Jak jste se cítila v TV soutěži? Dokážete říct, co pro Vás bylo nejhorší a co naopak největším přínosem?

Celou dobu jsem se cítila jako černý kůň soutěže, který tam nepatří. Pořád jsem si říkala, tak a teď končím. Není možné, abych šla dál. Každé kolo jsem ale dělala naplno a snažila do něj dát to nejlepší ze sebe.

Nad samotnou výhrou jsem vůbec neuvažovala, pro mě bylo vítězstvím, že vše dopadlo tak, jak mělo (kouzla se povedla). Poznala jsem plno báječných lidí a bylo mi líto, že soutěž skončila. I přes obrovský stres mně to svým způsobem bavilo.

Největší přínos pro mě byl, že jsem překonala svůj vnitřní strach a samu sebe. Zjistila jsem, že všechny své vnitřní obavy si děláme sami ve své hlavě.

Hodně jsem využívala autosugesci. Nepřipouštěla jsem si, že by kouzlo nevyšlo, že bych měla zapomenout scénář, nebo že by mě mohla přemoci tréma. Pořád jsem chodila se sluchátky na uších, abych nevnímala okolní svět a mluvila sama k sobě. Nejvíc ve finálovém kole, kdy jsem potřebovala, aby se mě zhostil klid.

Nejhorším „ přínosem“ bylo asi to, že jsem se začala potýkat s nepoznanou oblastí – haters na internetu, skupina lidí, která jde vždy do opozice, chce vás ranit, pošpinit, ublížit. Ze začátku jsem to těžce nesla a brala si to osobně.

Dnes se nad tím umím povznést, už mě to nerozhází. Takže vlastně taky dobrá zkušenost, posílila mě.

16, Máte ráda vědomý rozvoj? Sledujete podprahové techniky? 

Ano, mám ráda. Nikdy jsem ale neměla možnost se jim víc věnovat, mám pouze okrajové znalosti. Mám ráda třeba Louise Carnegieho. K jeho myšlenkám se ráda vracím.

Mentalistické techniky jsem zkoumala, protože řadu věcí používáme ve svých vystoupeních. Z kouzelníků je velmi známý mentalista Derren Brown.

17, Z čeho máte strach? Respekt? S čím bojujete?

Na tuhle otázku můžu nahlížet v několika rovinách.

  • Co se týče sebe sama:

Nejvíc bojuji sama se sebou. Ubíjí mě stereotyp, musím pořád něco vymýšlet. Je to pro mě jako hnací motor. Když před sebou nemám výzvu, deprimuje mě to. Jsem jako dostihový kůň, potřebuji mít před sebou pořád nějakou překážku. Těším se, až ji přeskočím, ale euforie rychle vyprchá a potřebuji další.

  • V rámci rodiny:

Strach o děti. Někdy se až přehnaně bojím, aby se jim něco nestalo, nebo jim někdo neublížil.

18, Jak nahlížíte na projekt Detoxikuj život?

Najdou v něm odpověď lidé, kteří analyzují svůj život a jsou v bludném kruhu. Chtějí ve svém životě něco změnit, ale neví, jak to uchopit, nebo to dělali špatně.

I samotné zamyšlení bez nutnosti aplikace má příznivý dopad.

Přečetla jsem články na blogu Detoxikuj život a je v nich mnoho zajímavých myšlenek, se kterými se maximálně ztotožňuji.

19, Vím, že vystupujete i na svatbách. Jak toto vystoupení vypadá? Pro představu…

Vystoupení na svatbách je sestavené na míru. Jsou zapojeni novomanželé a potom i svatební hosté. Je interaktivní a zábavné. Přijdou si na své jak dospělí, tak děti.

Vystoupení výborně zaplní pauzu např. během focení novomanželů a také tím odpadají bariéry mezi dvěma stranami svatebních hostů, protože je zapojují do programu. Vytvoří si tím společné zážitky, o kterých si mohou celý večer povídat.

20, Milujete svůj život?

Miluji a neměnila bych. Jsem šťastná.

21, Jak přistupujete k běžným strastem a strachům, které nás potkávají?

Na svoje strachy jsem se naučila dívat z větší perspektivy a zjistila jsem, že z převážné většiny jsou neopodstatněné a zbytečně zveličované z mé strany.

Každého strachu se dokážeme zbavit, když se svou myslí umíme správně pracovat. Hodně mě do rovnováhy dává můj manžel, který dokáže krizové situace řešit s klidem a vnímá je jinak. Neb víc hlav víc ví.

22, Jak vás rodiče vychovávali?

Mám starší rodiče, v podstatě přeskočili generaci a tomu odpovídala i výchova. Když jsem se narodila, mamince bylo 35 let a tatínkovi 40 let. Výchova byla přísnější. Vedli nás k poslušnosti, k úctě ke starším, autoritám, vzdělání a od dětství jsme museli pracovat v rámci rodinného podniku.

Naučili mě vážit si peněz a lidské práce. Když jsem něco chtěla, nedali mi peníze, ale dali možnost, jak si na danou věc vydělat. Jsem ráda za to, jaké hodnoty mi vštípili.

23, Kolik je profesionálních kouzelníků u nás? Dá se kouzlením dobře živit?

Jako v každém uměleckém oboru, uživit se tím mohou pouze ti nejlepší. A ti se tím mohou živit velmi dobře. To už ale nesouvisí s uměleckým talentem, nýbrž s obchodním talentem. Přesný přehled o full-time kouzelnících nemám, ale odhaduji maximálně do dvaceti.

Ostatní mají i jiné zdroje příjmů nebo jsou studenti. Velká převaha kouzelníků je amatérů, ale teď nechci, aby to vyznělo špatně.

Označení amatér nesouvisí ani s kvalitou programu, ani s výší honoráře. Je to jen označení k rozlišení, kdo se tím čistě živí a kdo ne.

24, Co byste chtěla vzkázat lidem, kteří se dnes dívají na Vaše vystoupení a nerozumí jak je to možné?

Jsem ráda, že jsem měla možnost je okouzlit, a ten pocit, ať si vychutnají. Je to jedna z nejkrásnějších emocí….

25, Řekněte na sebe něco, co nikdo neví…

Jsem pověrčivá a mám své rituály. Před každým vystoupením si musím nanečisto “sjet čísla”(manuálně). Bez toho bych nemohla vystoupit, protože jsem přesvědčená, že mi to přinese smůlu.

Mám to tak v hlavě už od dětství. Takových rituálů mám víc (proti smůle nebo co přinese štěstí).

 

foto: archiv Kelly

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů