Další rozchod? STOP – tentokrát ve váš prospěch.

Každý z nás se občas ocitne na nějaké životní křižovatce. Někdo se dnem i nocí trápí v teple domova , někdo žhaví mobilní spojení a obvolává přátele. Některé z nás zamíří ke kadeřnici pro radikální změnu a jiné sedí v baru se sousedem u vína.

Ten den jsem ukončila perspektivní partnerský vztah. No, perspektivní až tolik ne. Upřímně byl to do sebe zahleděný sobec. Ale vztah to byl a nepil a nekouřil a nebil mě. No a v Tvém věku (bylo mi 25!!)…. dokončila moje dobrá kamarádka, vydrž to jsou mnohem horší. To sice ano, ale jsou i lepší oponovala jsem a vnitřně už mizela z Teplic daleko od něj a toho všeho. Už jako malá holka jsem cítila, že cestování je pro empatického jedince mocný nástroj. Vnímala jsem, že se zvyšující se vzdáleností od domova je problém opticky menší a v porovnání se starostmi globálního světa je úplně nicotný.

Někdy přemýšlím o tom, zda je těžší v podobném vztahu zůstat a vydržet, rozhodnout se pro ukončení nebo potom to vysvětlování a obhajování se na všechny strany. Málokdo vám viděl do talíře a tak je velmi obtížné tetě Růženě vysvětlovat, že výplatu sice v hospodě nenechává, ale to vám může být úplně jedno poněvadž si vše platíte sama a květiny na Valentýna vám dá spíše soused než on. Ještě horší je jít s pravdou ven ve chvíli kdy několik let partnerovo chování kryjete a obhajujete před celým příbuzenstvem. Ve chvíli kdy jsem nutně potřebovala odvézt na pohotovost a partner odešel na oslavu narozenin (nezlob se, ale máš kamarádky) jsem věděla, že je čas zvednout kotvy. Jestli vám mluvím alespoň trochu z duše, mám pro vás tip.

Zkuste zmizet. Nemusí vás zrovna hledat Interpol, stačí smysluplných 14 dní sama se sebou. Pokud každý z těchto dní zasvětíte nějaké pro vás vnitřně obohacující činnosti budete se po návratu cítit mnohem lépe. Neslibuji vám zázraky, ale změnu zcela určitě. K lepšímu.

Já tehdy našla úplnou náhodou dokonalý cíl pro vaši misi. Opuštěný ostrov, na kterém potkáte pouze sebe (a svého psa, pokud ho máte). Ostrov, kde vás navštíví jedenkrát za den správce s dotazem zda chcete dovézt něco k jídlu. Kouzlo tkví v tom, že jde o maják. Nikdo zde nesmí zakotvit, zastavit ani se vylodit. Tudíž si užijete privilegií bohatších vrstev za pár korun. Bydlíte v dokonale vybaveném apartmánu, koupete se na širém moři, společnost vám dělají rackové a neskutečný hojivý klid.

Když jsem se tenkrát vrátila domů, měla jsem ke zdravé barvě a zpevněnému tělu každodenním plaváním podél břehu ostrova jako bonus kompletně vyčištěnou hlavu. Byl červen, léto se pomalu začínalo hlásit o slovo a já věděla, že jsem se rozhodla správně. Nepochybovat je základ, ale která z nás to nedělá? Po vaší cestě na robinsonův ostrov přestanete tápat, začnete si více věřit a slaný příboj odplaví veškeré pochybnosti, které se vám (byť v dobré víře) snaží do hlavy ukotvit vaše okolí.

Protože už Quintus Horatius Flaccus řekl : ,, Začátek moudrosti je zbavit se pochybností,,

Pokud máte stále s podobnou cestou vnitřní problém, vezměte někoho sebou. Jen vybírejte velmi obezřetně. Dva týdny s někým, kdo vás místo energií na pozitivní cestu bude dobíjet propíráním toho co se stalo nikam nevedou. Ideálními společníky jsou ničím nezatížené bytosti – děti.

Když jsem tenkrát byla na majáku Porer já, položila jsem v mysli základy k mému láskyplnému projektu Detoxikuj život. A pokud vás vědomý rozvoj zajímá, váš život vám není ukradený a ani neházíte flintu do žita přečtěte si pár slov. Možná pár vět o tom, jak lze změnit za pár týdnu komplexně nastavení vaší energetické životní mise. Stres a strach můžou i zabíjet. Nesetrvávejte v jejich područí. A pokud chcete vědět něco víc napsala jsem pro vás další článek Aha moment aneb Jak si vytváříme stres (v naší hlavě).

 

 

 

 

 

 

AUTORKA

Bára je publicistka, mentorka, certifikovaý kouč a zakladatelka projektu DETOXIKUJ ŽIVOT. Je autorkou jedinečných online programů Moje akademie štěstíZákon přitažlivosti v praxi. Napsala e-Booky: Stop začni jinak, Sama s miminkem aneb Jak najít klíč k úsměvu, Detox těla nestačí, detoxikuj život, Porozchodník a pomáhá skrze online podpůrné programy zdarma  Zlikviduj strach a První pomoc po rozchodu mnoha lidem zbavit se strachu a zvednout se ze dna.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

 • NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY
 • MEDITACE ZDARMA

  Máš nějaké trápení?
   

   

 • CO VÁS ZAJÍMÁ?
 • UVIDÍME SE NA FACEBOOKU
 • INSTAGRAM
  This error message is only visible to WordPress admins
  Error: No posts found.
 • SLEDUJTE NA YOUTUBE
 • TAHÁK PROTI NEGACÍM

  Pokud cítíte, že Vám okolí bere energii, a nevíte jak se bránit, mám pro vás tahák do kapsy zdarma
   

 • E-book DETOX TĚLA NESTAČÍ

  Zde najdete základní rozlišení a pojmy, jenž vám objasní rozdíl mezi detoxem fyzické schránky a komplexní očistou vašeho já.